برندینگ همایش چگونه انجام می شود؟ (قسمت دوم)

اگر شما هم می‌خواهید به برندینگ همایش  خود بپردازید و این کار را به بهترین شکل انجام دهید، روش هایی که در ادامه معرفی می‌شوند را به خاطر بسپارید.

بیشتر بخوانید: چگونه می توانیم در میهمانی ها پذیرایی سالم تری داشته باشیم ؟ - قسمت اول

 

نکات مهم در برندینگ همایش

 

پوستر و آگهی‌ها در برندینگ همایش

 

پوسترها و آگهی‌ها احتمالا بخش اصلی تبلیغات شما و عنصر مهمی در برندینگ همایش خواهند بود. پوسترهای شما باید مبتکرانه طراحی شوند و بتوانند به سادگی نظر مخاطب را به خود جلب کنند. اگر بتوانید پوسترهایی ساده، جذاب و خلاقانه ایجاد کنید، جلب توجه مخاطبین برای شما آسان خواهد بود. طراحی استراتژی‌های بازاریابی چریکی برای تبلیغ رویداد شما یک امر ضروری است. با استفاده از استراتژی‌های بازاریابی چریکی رویداد شما با کمترین هزینه‌ در ذهن مشتری ماندگار خواهد شد.

 

غذا و نوشیدنی‌ها برندینگ همایش

 

در حالت ایده‌آل، شما باید رنگ و لوگوی تجاری خود را در هر موقعیتی پررنگ کنید. بدین معنی که کلیه‌ی ابزارها در همایش شما باید باهم سازگار و هماهنگ باشند. به عنوان مثال، ممکن است بهترین راه برای ارائه نوشیدنی این باشد که به جای توزیع لیوان‌های پلاستیکی معمولی، لوگوی خود را روی لیوان‌ها چاپ کنید و سپس آن‌ها را بین مخاطبان توزیع کنید. این کار علاوه بر این‌که یکپارچگی برندینگ شما را نشان خواهد داد، به شیک بودن رویداد شما نیز کمک خواهد کرد.

پیشنهاد ویژه ما : به لیمو ارائه دهنده انواع غذاهای رژیمی و سالم برای ایونت ها شرکت ها جشن ها و مراسم های  شما است.

اینستاگرام به لیمو

 

هدیه برای برندینگ همایش

 

یکی از موارد مهمی که همایش شما را به یاد ماندنی تر می‌کند، هدیه‌ای است که برای مهمانان در نظر می‌گیرید. هر نوع مواد تبلیغاتی می‌تواند مفید واقع شود. به عنوان مثال اگر شما انتظار حضور یک جمعیت صد نفری را دارید، می‌توانید توپ‌های ضداسترس و یا برخی محصولات ارزان مثل عینک دودی هدیه دهید. مطمئنا ارزشی که از این هدیه کسب خواهید کرد، بسیار بیشتر از میزان هزینه‌ای است که باید پرداخت کنید.

 

هدیه ها همیشه می توانند برای جلب توجه مخاطبان شما استفاده شوند. به یاد داشته باشید که مهم‌ترین هدف از رویدادها تسخیر ذهن‌ها است. یعنی اگر در حال معرفی یک محصول جدید هستید، باید تمرکز اصلی را بر روی معرفی محصول قرار دهید اما به تسخیر ذهن مشتری نیز توجه داشته باشید.. یا اگر می‌خواهید به ترویج خدمات خود بپردازید، سعی کنید همراه با ارائه‌ی خدمات خود سرگرم کردن مشتریان را نیز به عنوان یکی از ملزومات کارتان در نظر بگیرید. همواره به فکر ساختن لبخند روی چهره‌ی مخاطب‌تان باشید.

 

سالن گردی


برای ثبت نظر لطفا ثبت نام کنید