ترفند هایی برای داشتن سخنرانی تاثیر گذار (قسمت اول)

برای داشتن سخنرانی تاثیر گذارباید به نکات مهمی دقت داشته باشید.  برای اجرا نکته مهمی وجود دارد و آن این است که ما باید به چشم مخاطبان و یا لنز دوربین خیره شویم. همچنین باید انرژی کافی برای سخنرانی داشته باشیم و در زمان حرف زدن تنفس خود را کنترل کنیم. این نکات باعث می شود اجرای ما بهترین کیفیت را داشته باشد .

بیشتر بخوانید: معرفی کتاب هوش هیجانی اثر دکتر دانیل گلمن

سخنرانی تاثیر گذار  نیاز به انرژی مشخصی ندارد. لازم نیست در زمان سخنرانی خیلی از خود انرژی نشان دهید مثلا افرادی مثل آنتونی رابیز در زمان سخنرانی هیچ وقت انرژی زیادی مصرف نمی کنند. آن ها می‌گوید اگر زمان ارتباط برقرار کردن با مخاطبان محتوای قابل اعتماد داشته باشیم حتما موفق خواهیم شد.

ما باید ابتدا مخاطبان خود را شناسایی کنیم سپس زمان زیادی را صرف پیدا کردن موضوع مناسب و جالب برای مخاطبان خود نماییم چرا که محتوای قابل اعتماد بسیار مهم است. باید بتوانیم افراد را مورد هدایت خود قرار دهیم. باید بدانیم آنها منتظر شنیدن چه چیزی هستند و چه چیزی باعث میشود هیجان زده شوند.به این شکل سخنرانی تاثیر گذار خواهیم داشت.

 این نکته ها فقط برای اجرا روی سن نیست بلکه برای تمامی موارد در برقراری ارتباط کارآمد است. ما در این مطلب به تعدادی ترفند برای جذب مخاطبان در هنگام سخنرانی و صحبت کردن می پردازیم.

این نکات شامل 5 مورد است که در این مطلب به یک مورد و 4 موضوع بعدی را در قسمت بعد خواهم گفت.

 چگونه میتوان سخنرانی تاثیر گذار داشت ؟

۱.  آمادگی داشتن

 ریچارد هاس رئیس مجلس روابط خارجی  می‌گوید سخنرانی تاثیر گذار داشتن قانون دارد این سه قنون :  آمادگی و آمادگی و آمادگی است.

 منظور این است که واید برای صحبت کردن و سخنرانی تاثیر گذار و ایستادن در مقابله مخاطب خودمان را بسیار آماده کنیم یک سخنران هرگز نباید فردی بی کنترل بدون تمرین و بی دقت به نظر برسد رین اجرا همیشه آنهایی هستند که احساس می‌شود سخنران آنها بسیار مسلط است.

سخنرانی تاثیر گذار نتیچه کار افرادی است که تمرین های زیادی را برای خوب صحبت کردن انجام داده‌اند طبق گفته آقای هاست تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که بسیار آماده به نظر برسید. در این صورت است که سخنرانی تاثیرگذار شما نظر مخاطبان را جلب خواهد کرد.

 

این مطلب ادامه دارد...

سالن گردی


برای ثبت نظر لطفا ثبت نام کنید