راه کارهای ساده برای مهار استرس شدید (قسمت سوم)

در این مطلب به دو راهکار آخر مهار استرس شدید می پردازیم. اگر دو قسمت قبلی را مطالعه نکرده غاید. پیشنهاد می کنم که دیگر راهکارها را در قسمت های قبلی مطالعه نمایید.

بیشتر بخوانید: مخاطب همایش شما چه کسانی هستند؟ - قسمت سوم

راه کارهای مهار استرس شدید

 

پرورش احساسات خود را آغاز کنید

 

انسان های با احساس آرامش بیشتری در زندگی دارند. آن ها انرژی لازم را از طریق احساسشان به دست می آورند و کمتر دچار استرس شدید می شوند. سعی کنید احساساتتان را در درون ذهنتان حبس نکنید. با احساسات خود ارتباط برقرار کنید.

راهکاری برای پرورش احساس شما این است که همه ی احساسات خود را روی کاغذ یادداشت کنید. سعی کنید احساسات منفی خود را کنترل کرده و احساسات مثبت خود را پرورش دهید. شما می توانید روشهای جدیدی را برای پرورش آنها پیدا کنید. با این روش شما یاد خواهید گرفت که چگونه با استرس به طور موثرتری مقابله کنید. یادگیری پرورش احساسات شالوده و پایه پیشرفت ذهن است.

 

تا می توانید بخندید

 

برای کنترل استرس شدید بهترین راهکار خندیدن است. خندیدن  بهترین، ارزانترین و آسانترین راهکار مثبت بودن است. نگرش مثبت و شوخ طبع بودن هر دردی را درمان می‌کند. حتی خنده‌های کوتاه و گذرا باعث ایجاد تغییرات مثبتی در بدن شما می‌شوند. خنده با شل کردن ماهیچه‌ها استرس را در بدن کاهش می‌دهدافراد شوخ طبع  نسبت به بقیه کمتر در معرض افسردگی و اضطراب قرار می گیرند.

 

بپذیرید که برخی از موارد از کنترل شما خارج هستند

 

شما نمی توانید در زندگی همه چیز را تغییر بدهید. به همین خاطر ممکن است دچار استرش شوید و یا منشا استرس شما به این خار است.

اگر این حقیقت را یاد بگیرید که برخی چیزها در زندگی قابل تغییر راحتر می‌توانید استرس و اضطرابتان را فراموش کنید.

 

همواره سپاسگزار باشید

 

سپاسگزاری انرژی بسیار مثبتی دارد. ما باید برای همه ی نعمت های خوبی که داریم خدا را شکر کنیم و اگر فردی هم به ما کمک کرد از او تشکر کنیم و به این صورت انرژی های مثبت را جذب کرده و نشر دهیم.

می توانید برای مقابله با استرس شدید  قدر دان سلامتی خود باشید.

من افراد زیادی را می‌شناسم که با وجود مشکلات زیادی که در زندگیشان دارند نگرش مثبت خود به زندگی را تغییر نداده‌اند. من مطمئنم هر انسانی در زندگی چیزهایی بسیاری دارد که باید به خاطر آنها سپاسگذار خداوند باشد. کسانی که قدر دان زندگی هستند نسبت به استرس شدید مقاوم‌تر می‌باشند و میزان رضایتشان از زندگی بیشتر است.


برای ثبت نظر لطفا ثبت نام کنید