سالن همایش خاوران تبریز

سالن همایش خاوران تبریز بزرگترین سالن همایش است که در مرکز همایش های بین المللی تبریز قرار گرفته است. در این مطلب به شرح اطلاعاتی پیرامون این سالن همایش و پروژه ی عظیم می پردازیم.

بیشتر بخوانید: سالن همایش خلیج فارس کیش

پروژه بسیار بزرگ مرکز همایش های بین المللی تبریز یا Tabriz International Conference Center   در اواخر شهریور ماه سال ۹۴ توسط شهرداری کلانشهر تبریز واقع در شهرک خاوران  آغاز به ساخت گشته و اکنون به بهره برداری رسیده است. به طور کلی مدت ساخت این پروزه 32 ماه به طول انجامید و به دست ریاست جمهوری به بهره برداری رسید. مجری اصلی این روزه که به عنوان بزرگترین پروژه زیرساخت فرهنگی شمال غرب کشور معروف است، شهرداری شهر بزرگ تبریز می باشد.


سالن همایش خاوران تبریز

سالن همایش خاوران تبریز این دارای ظرفیت ۱۵۰۰ نفری می باشدکز دارای  سالن کنفرانس دیگری با ظرفیت 120 نفر  و آمفی تئاتر 80 نفری می باشد همچنین دو کلاس آموزشی نیز دارد.  با  شروع کار مرکز همایش های بین المللی تبریز نیاز شدید شهر تبریز به وجود چنین مرکزی، به بهترین شکل برطرف شده است.

بیشتر بخوانید: مرکز همایش های بین المللی برج میلاد


مرکز همایش های بین المللی تبریز  واقع شده در شهرک خاوران تبریز بوده  و در ضلع غربی مجتمع فرهنگی ورزشی خاوران ساخته شده است.  این مجموعه  زیبایی بسیار زیادی دارد، از لحاظ فرهنگی در سطح کشوری روژه ای بسیار مهم، بزرگ و درخور توجه است.

سالن همایش خاوران تبریز  با امکانات پیشرفته و بروز، همچنین ساختار و معماری استاندارد و اصولی می تواند میزبان نشست های مهم بین المللی و داخلی باشد.

افق های دور مرکز همایشهای بین المللی تبریز در راستای توسعه فرهنگی شهر تبریز
مرکز همایش‌های بین المللی تبریز ، پروژه ارزشمندی است که هم ردیف با موارد بسیار مهم توسعه فرهنگی شهر تبریز و شمال غرب کشور قرار گرفته و به همین خاطر معماری، طراحی و ساخت آن در طول مدت احداث با حساسیت و سرعت بالایی اقدام شد.
 مدیران و مجریان پروژه تمامی تلاش خود را کردند تا موجب احداث مرکزی زیبا و بسیار با امکانات گردندتا با رفع یکی از نیازهای قدیمی شهر، برطرف کنندهی نیاز به مکان برگزاری همایش ها ، نشست ها و رویدادهای هنری باشد.
گفتنی ها حاکی از این است که آب و هوای عالی این منطقه و دسترسی های اسان به شهر تبریز می تواند این شهر را به قطب مهم برگزاری همایشهای بین المللی تبدیل نماید.


در این راستا شهردار تبریز ، سالن همایش خاوران تبریز  و به طور کلی مرکز همایش‌های بین‌المللی تبریز را یک پروژه متفاوت و ویژه توصیف کرده و اهمیت این پروژه را در راستای تامین زیرساخت های فرهنگی قابل توجه دانست.

 


برای ثبت نظر لطفا ثبت نام کنید