سالن کنفرانس مناسب چه ویژگی هایی دارد؟

یک سالن کنفرانس مناسب باید از هر لحاظ کامل و بی نقص باشد، هدف از این مقاله آشنایی بیشتر شما با ویژگی های سالن و امکانات آن است. 

امروزه برگزاری همایش ها و کنفرانس ها به نوعی بخش جدایی ناپذیر کسب و کارها شده و صاحبان مشاغل به کمک برگزاری این همایش ها به نوعی به ایجاد رابطه ی بهتر و بیشتر با مشتریان و جذب مشتریان بلقوه می پردازند. بسیاری از این افراد بر این باورند که فضای فیزیکی، طراحی داخلی و ظاهری سالن تاثیر زیادی بر روی مخاطب داشته و موجب بالا رفتن کلاس کاری برگزارکننده ی کنفرانس خواهد شد. اگر با نگاه ریزبینانه تری به ویژگی های سالن کنفرانس دقت کنیم خواهیم دید که به طور کلی چه خصوصیاتی آن را برای کنفرانس مناسب خواهد کرد.

 

امکانات سالن کنفرانس


زمانی یک سالن برای برگزاری مراسم شما مناسب است که از همه لحاظ دربردارنده ی خواسته های برگزار کننده یعنی شما باشد. بنابراین با توجه به کسب و کار شما، ویژگی های همایش، آیتم هایی که برای آن برنامه ریزی کرده اید و خلاقیت شما، باید سالن دارای امکانات لازم باشد.

به طور کلی خواسته های برگزارکنندگان در چند بعد قابل بررسی است.

بیشتر بخوانید : چک لیست اماده سازی سالن جلسات

امکانات و تجهیزات

امروزه در بسیاری از کنفرانس ها استفاده از تجهیزات مهم بخش اصلی کار بوده و برگزار کنندگان در هنگام انتخاب سالن به این نکته بسیار دقت می کنند. سالن مناسب کنفرانس باید از سیستم صوتی و صمعی بصری خوبی برخوردار باشد. باید دارای ویدئو پرژکتور مناسب و دیگر سیستم های مورد نیاز شما بوده و این تجهیزات از هر لحاظ سالم و کارآمد باشند.


پذیرایی

پذیرایی بخش مهمی از کنفرانس است چرا که اگر مشتریان و حضار را گرسنه بگذارید آن ها بی حوصله شده و دیگر به سخنان شما گوش نمی دهند. در این رابطه باید در نظر داشته باشید آیا سالن در حال بررسی شما مکان مناسبی برای حاضر کردن پذیرایی و ارائه ی آن دارد و یا شما باید از جایی دیگر آن را تهیه نمایید.

 بیشتر بخوانید: 4 روش برای بهبود تغذیه در کنفرانس ها

مبلمان

اگر مبلمان سالن مناسب و در سطح کلاس کاری شما نباشد، جلوه ی کنفرانس شما پایین خواهد آمد. حتما بر روی صندلی های در نظر گرفته شده برای مشتریان و حاضران در کنفرانس بنشینید و از زاویه ی دید و راحتی آن ها نیز سالن را برنداز کنید.

چیدمان سالن

این چیدمان به گونه ای در نظر گرفته شده تا شما با مشتریان به راحتی ارتباط برقرار کنید؟ ایا چیدمان این سالن در راستای رسیدن به اهداف کنفرانس شما را همراهی خواهد کرد؟ به هر حال چیدمان یک سالن کنفرانس باید حرفه ای و بی نقص مناسب با اهداف شما باشد.

مکان و  دسترسی

بهترین و مجهز ترین سالن هم اگر در موقعیت مکانی نامناسبی باشد ، متاسفانه هرگز برای شما کارآمد نخواهد بود. حتی اگر برای حمل و نقل مشتریان خود سرویس نیز در نطر بگیرید، بسیاری از آن ها تمایلی ندارند که مدت زمان طولانی برای شرکت در کنفرانس شما در مسیر باشند. بنابراین از لحاظ مکانی نقطه ای مناسب با دسترسی آسان و دارای پارکینگ  را انتخاب نمایید.

voiceconference


برای ثبت نظر لطفا ثبت نام کنید