معیارهای انتخاب سالن عروسی (قسمت اول)

یکی از ضروری ترین قسمت های برنامه ریزی برای عروسی انتخاب باغ و یا تالار مناسب است. معیارهای انتخاب سالن عروسی مربوط می‌شود به نکاتی در رابطه با کیفیت محل برگزاری جشن عروسی شما .  نکته مهم این است که شما باید حداقل ۶ ماه قبل از برگزاری جشن عروسی برای انتخاب و رزرو سالن یا تالار محل برگزاری اقدام نمایید .

 این زمان نیز نکته‌های مهمی را باید در نظر داشته باشید . معیارهای انتخاب سالن عروسی بیشمار هستند ما در این مطلب قصد داریم به تعدادی از آن‌ها اشاره نماییم.

بیشتر بخوانید: ترفند هایی برای داشتن سخنرانی تاثیر گذار -قسمت اول

معیارهای انتخاب سالن عروسی

 دسترسی و موقعیت قرار گرفتن سالن عروسی

 تالار و یا باغی که قرار است جشن عروسی شما در آن برگزار شود باید از نظر موقعیت جغرافیایی شرایط مساعدی داشته باشد. یکی از مهمترین موضوعات انتخاب تالار عروسی همین است. برای اینکه مهمانان شما باید این مسیر را طی کنند و اگر دسترسی به محل برگزاری به دلایلی مثل فاصله خیلی زیاد و یا ترافیک شدید سخت باشد مهمانان شما کلافه می شوند و خسته خواهند شد . همچنین باید تالارعروسی شما نزدیک آرایشگاه عروس و آتلیه عکاسی باشد تا خود شما هم مسافت زیادی را طی نکنید. اگر دور باشد دیر در جشن عروسی حاضر می شوید و این اتفاق خوشایندی نیست.

 ظرفیت سالن عروسی

 بزرگی تالار و یا باغ که قرار است جشن عروسی شما در آن برگزار شود رابطه مستقیمی با تعداد مهمانان شما دارد . اگر تعداد مهمانان شما کم باشد سالن بزرگ برای برگزاری عروسی شما مناسب نیست چون مهمانانتان پراکنده می شوند و عروسی شما خلوت به نظر می رسد. اگر تعداد مهمانان شما کم هستند یک سالن کوچک را برای برگزاری جشن عروسی انتخاب نمایید. همچنین از مسئول سالن بخواهید که در صورتی که تعداد مهمانان شما افزایش پیدا کردند صندلی اضافی در اختیار شما قرار دهد.

 ارتفاع سقف سالن عروسی

محل برگزاری جشن عروسی باید سقفی با ارتفاع بلند داشته باشد اگر سالن عروسی شما سقف کوتاهی دارد دلگیر خواهد بود و به دلیل جمعیت زیاد مهمانان دچار احساس بد خفگی می شوند. سقف تالار نکته بسیار مهمی است که باید هنگام انتخاب محل برگزاری عروسی به آن دقت کنیم.

 پارکینگ برای ماشین ها

 پارکینگ معیار مهمی برای انتخاب سالن و یا تالار و باغ عروسی است . برگزاری جشن عروسی شما باید مجهز به پارکینگی برای اتومبیل مهمان ها باشد. چرا که بسیاری از مهمانها با اتومبیل شخصی به عروسی می‌آیند و نمی‌خواهند زمان زیادی در خیابان‌های اطراف دنبال جای پارک باشند و در طول جشن عروسی نگران امنیت ماشین خود .  همچنین اگر ساکن شهرهای شلوغی مثل تهران هستید حتما به این نکته توجه نمایید.

ادامه دارد...

سالن گردی


برای ثبت نظر لطفا ثبت نام کنید