چگونه یک سالن همایش مناسب انتخاب کنیم؟

موارد مختلف و متعددی در کیفیت برگزاری همایش ها مؤثر هستند که می توان مکان مناسب برگزاری همایش ها را یکی از آنها نام برد. انتخاب سالن همایش مناسب نیازمند مدیریت بسیاری از امور است که باید با توجه به نوع و موضوع همایش و ابعاد برندینگ شما باشد.

انتخاب سالن همایش

دسترسی آسان:

یکی از معیارهای مهم برای گزینش سالن همایش قابلیت دسترسی آسان برای مدعوین است. معمولا همایش ها و کنفرانس های مهم در داخل شهرها برگزار می شوند لذا بهتر است از اجاره سالن در خارج یا حومه شهر خودداری شود. تنها در صورتی  به سمت سالن های خارج از شهر بروید که بخواهید مخاطبان را برای مدت زمان بیشتری در کنار خود داشته باشید و برای این کار می توانید از تفرجگاه ها و مکان های تفریحی که امکانات متفاوتی دارند استفاده کنید تا علاوه بر برگزاری همایش، اوقات شادی را به مهمانانتان هدیه کنید.

بیشتر بخوانید: سالن کنفرانس مناسب چه ویژگی هایی دارد؟

در داخل شهر فضاهای مختلفی برای این منظور وجود دارد که می توان به هتل ها، کافی شاپ ها و رستوران ها  اشاره کرد. برای محافل رسمی و کنفرانس های علمی تخصصی سالن های مجهز در هتل ها یکی از بهترین گزینه ها هستند. اگر کارگاه آموزشی یا ورکشاپ با ظرفیت محدودی در پیش رو دارید از کافی شاپ ها و رستوران ها که می توانند پذیرایی مناسبی را برایتان فراهم کنند غافل نشوید.

فضای داخلی سالن:

فضای داخلی سالن شامل موارد متعددی است که در ذیل به اختصار به آنها اشاره می کنیم

یک اقدام مهم قبل از همایش چک کردن دمای سالن است. خنک بودن سالن در فصل گرما و گرم بودن آن در فصل سرما را مد نظر قرار دهید.

ظرفیت سالن را باتوجه به تعداد مهمانان دعوت شده یا ثبت نام شده انتخاب کنید. سعی کنید همیشه تعدادی صندلی اضافه تر در نظر بگیرید تا در صورت حضور افراد بیشتر دچار شلوغی و بی نظمی در سالن نشوید.

بیشتر بخوانید: چک لیست اقدامات اصلی برای برگزاری همایش

چیدمان صندلی ها را با توجه به نوع مراسم انتخاب کنید. چیدمان سینمایی،Uشکل وکلاسی از انواع متداول چیدمان ها هستند. برای سمینار های دانشجویی و کارگاه ها چیدمان کلاسی، برای کنفرانس ها چیدمان U شکل و سینمایی و برای همایش های بزرگ تخصصی و پژوهشی به صورت سینمایی یا میزهای مجزا مناسب هستند.

امکانات و تجهیزات داخل سالن باید با هوشمندی انتخاب شوند. در هنگام عقد قرارداد اجاره سالن امکانات مورد نیاز خود را از مالک درخواست کنید و همچنین از سالم بودن آنها اطمینان حاصل فرمایید.

در آخر پیشنهاد می شود با توجه به بودجه مالی، نوع همایش و کنفرانس با هوشمندی کامل سالن خود را انتخاب کنید. وب سایت سالن گردی همراه شماست تا سالن های مجاور، مجهز و با ظرفیت کافی را به شما معرفی کند.

 

ehamayesh


برای ثبت نظر لطفا ثبت نام کنید