10 مورد از مزایای کار گروهی

در این مقاله ما به مختصری از مزایای کار گروهی می پردازیم.

مزایای کار گروهی

1- شما چندین برابر زمان خواهید داشت

کار گروهی به این شکل است که اگر کارتان را با همان گروه ادامه دهید، خواهید دید که کم کم سرعت کار بیشتر و بیشتر شده و زودتر نتیجه می‌گیرید.

2- چندین ایده قدرتمندتر از یک ایده

فرصت اشتراک‌گذاری کشفیات و یافته‌ها با بقیه تیم، برای کارکنان هیجان‌انگیز بوده و منجر به پرورش دانش فردی و تیمی می‌شود.

3- یک گروه قدرتمندتر از یک فرد

اگر شما تیمی را تشکیل دهید که در آن هر فرد مهارت خاصی را بر روی میز بگذارد، هر فرد تنها بر روی نقاط قوت خود تمرکز کند، در نهایت کار خیلی قوی‌تر و کاراتر انجام خواهد شد.

بیتر بخوانید: افزایش اعتماد بنفس در سخنرانی

4- تقویت روحیه و دلگرمی در گروه

در یک کار انفرادی دشوار شما تنها کسی هستید که باید در مقابل مشکلات ایستادگی کرده و به خود دلگرمی دهید. در عوض، تیمی تشکیل دهید تا پیوسته شما را به چالش بکشند و برای انجام کارهای بزرگ تشویقتان کنند.

5- ایجاد اعتماد و ارتباط موفق

در یک کار گروهی شما به همکاران یا کارمندان خود نشان می‌دهید که به آنها و کیفیت کارشان ایمان دارید. اعتماد اولین قدم در ایجاد رابطه است و شما را قادر خواهد ساخت که آگاهی بیشتری از روند انجام کارها پیدا کنید.

6- از تجربیات دیگران بهره خواهید برد

زندگی فرایند یادگیری است و ایجاد مهارتهای جدید می‌تواند با کمک تجربیات دیگران پنجره‌ای از فرصت‌های جدید به رویتان بگشاید.

7- کاهش فشار و استرس

هر کدام از اعضای گروه این فرصت را خواهند داشت که زمانی را برای استراحت خود اختصاص دهند و میزان استرس شغلی خود را کاهش دهند.

8- گروه مهارت حل اختلاف را در شما تقویت می‌کند

هنگامی که در شرایط کار گروهی، تعارضی پیش آید، کارکنان مجبور هستند این موارد را بین خودشان حل و فصل نمایند. یادگیری حل اختلافات، اولین مهارتی است که افراد یک گروه می‌توانند برای تبدیل شدن به اشخاصی کارآمد به کار گیرند.

9- افزایش احساس تعلق

کار گروهی در جهت دستیابی به اهداف، باعث می‌شود افراد نسبت به آن کار احساس تعلق داشته باشند. این امر وفاداری به وجود می‌آورد، و همچنین در شرایط کاری منجر به رضایت شغلی بیشتر در میان کارکنان می‌شود.

10- افزایش جرئت ریسک کردن

در کار گروهی اعضای تیم ریسک پذیری بیشتری داشته باشند، زیرا آنها در صورت شکست، به حمایت کل گروه ایمان دارند

سالن گردی


برای ثبت نظر لطفا ثبت نام کنید