اصول مذاکره ؛ تکنیک هایی برای داشتن مذاکره بهتر (قسمت اول)

در بسیاری از مشاغل حتی در موقعیتهای مختلف زندگی روزمره ما باید با دیگر افراد مذاکره داشته باشیم امروزه اصول مذاکره در کسب و کار ها  و مخصوصا موارد سیاسی بسیار مهم است . اصول مذاکره یعنی ما چه مواردی را باید در نظر بگیریم تا مذاکره بهتری داشته باشیم و به نوعی نتیجه مذاکره چیزی باشد که مد نظر داریم. اصول مذاکره قابل یادگیری است. در این مطلب بر آن شدیم تا به چندی از اصول مذاکره بپردازیم. بیشتر بخوانید: تکنیک های موفقیت در زندگی فردی و شغلی اصول مذاکره آماده سازی قبل از مذاکره اگر ما قبل از انجام مذاکره آماده نباشیم شکست خواهیم خورد. برای داشتن مذاکره بهتر قبل از هر چیز باید از خودمان شروع کنیم .باید در مورد فرد یا سازمانی که قرار است با آن مذاکره انجام دهیم تحقیق کنیم. بدانیم چه نیازهایی دارند. نقاط قوت و ضعف آن چیست و در صورت نیاز از مشاوره با مدیریت مشاوره های مالی و کمک فکری دیگران نیز برای آماده سازی قبل از مذاکره استفاده کنیم  این یکی از مهم‌ترین اصول مذاکره است. ایجاد گزینه‌های متنوع توجه داشته‌باشید که برای هر مشکل و مسئله‌ای راه‌حل‌ها و گزینه‌های مختلف و متنوعی روی میز وجود دارد. برای این کار بهتر است که از قضاوت‌ ایده‌ها و نظرات دیگران دست بردارید. برخی افراد از این موضوع به‌عنوان طوفان مغزی یاد می‌کنند که می‌تواند روش مؤثری در ایجاد خلاقیت باشد. در این فعالیت، دید و تفکر شما نسبت به یک مشکل، تجزیه‌وتحلیل آن و یافتن راه‌حل‌های مختلف را تغییر می‌دهد و در نتیجه شما می‌توانید اقدامات ویژه‌ای برای رفع آن انجام دهید. در طول مرحله‌ی ارزیابی، کار را با ایده‌های امیدوارکننده شروع کنید. به زمان بندی توجه کنید در اصول مذاکره زمان بندی بسیار اهمیت دارد. برای مثال در مذاکره زمان پرسیدن سوال در این رابطه مقالات وجود دارد که به شما پیشنهاد می کنیم آنها را مطالعه کنید. مبحث زمان در مذاکره شامل مواردی مانند زمان فشار ،زمان هجوم، زمان انتظارو ... مواردی است که در این مبحث توضیح داده می شود. با توجه به این ضرب المثل که می گوید هر سخن جایی و هر نکته مکانی دارد باید در نظر داشته باشیم که در زمان مناسب مباحث لازم را بیان کنیم تا بهترین ار گذاری را داشته باشد .

خواندن...
یک تیم کاری موفق چه ویژگی هایی دارد؟ (قسمت دوم)

در قسمت قبلی در رابطه با ویژگی های یک تیم کاری موفق صحبت کردیم در این قسمت به ادامه این ویژگی ها می پردازیم.   دارای نظم و سازمان هستند   نظم دهی ویژگی اساسی  برای رسیدن به اهداف شرکت است. بدون سازماندهی سازمان دچار آشوب شده و دسترسی به اهداف غیرممکن می شود.  به همین دلیل  هر کدام از اعضا باید نسبت به سازماندهی کردن امور خود مسئول باشند و مدیریت باید اطمینان حاصل کند که کلیه کارها مطابق با اهداف از پیش تعیین‌شده پیش می‌رود و هر کدام از اعضا کارهایش را کاملا موثر انجام می‌دهد. برای رسیدن به این ویژگی راه حل ممکن برگزاری جلسات مستمر با اعضای تیم از سوی مدیر است تا کارمندان در مسیر درستی قرار بگیرند و امور در موعد مقرر به سرانجام برسد. بیشتر بخوانید: یک تیم کاری موفق چه ویژگی هایی دارد؟ (قسمت اول) افراد یک تیم کاری موفق خوش می‌گذرانند   تفریح اصل مهمی برای موفقیت در یک گروه است. این‌که همه چیز روی کار متمرکز باشد و از تفریح خبری نباشد، صحیح نیست. اگر فکر کنید که تفریح باعث هدر رفتن انرژی و کاهش بهره‌وری می شودکاملا در اشتباه هستید، دادن نشاط و شادابی به زندگی کاری کارمندان امری مهم و حیاتی است. در ان صورت تیم‌هایی که با یکدیگر کار می‌کنند، از همکاری با هم خوشحال هستند و در خارج از ساعات کاری و محیط کار نیز با حضور در اجتماع و انجام تفریحات مختلف از زندگی لذت می‌برند. داشتن  یک رابطه مثبت با همکاران‌تان باعث می‌شود تا محیط کاری سرشار از آرامش باشد و مشکلات و برخوردها کاهش پیدا کند.   اعضا یکدیگر را پشتیبانی می‌کنند   عضو یک تیم کاری موفق از یاری رساندن به دیگر هم‌تیمی‌هایی که به کمک او احتیاج دارند، خوشحال می شود. این حالت باید دو طرفه باشد چرا که افراد هنگامی که احساس کنند سازمان آنها را مورد حمایت قرار داده و حواسش به احتیاجات و منابع مورد نیاز آنان هست، با انگیزه و بهره‌وری بیشتری کار می‌کنند.   در یک تیم کاری موفق  باید در نظر داشته باشیم که هر کدام توانایی‌های متفاوتی دارند   بهتر است بدانیم که هر فرد در نوع خود بی نظیر است و به دانش و تجربه هایی دست پیدا می‌کند که ممکن است دست یافتن به آن برای دیگران ممکن نباشد.  وجود افراد مختلف و به نوعی  تنوع و اعضایی با توانایی‌های گوناگون برای یک تیم ضروری  است. هر فرد با توجه به توانایی‌ها و مهارت‌های خود می تواند نقش منحصربه‌فردی در انجام امور برعهده بگیرد.  تنوعی از شخصیت‌ها، گروه‌های سنی، فرهنگ‌ها و غیره باعث بالا رفتن خلاقیت و نشر بیشتر ایده‌ها در جلسات تیمی  خواد شد. بیشتر بخوانیدآن چه برای جذاب بودن نمی دانستید (قسمت اول):

خواندن...
یک تیم کاری موفق چه ویژگی هایی دارد؟ (قسمت اول)

تیم کاری موفق اساس یک کسب و کار عالی است و یک اخلاق گروهی خوب، تا حد زیادی تضمین‌کننده موفقیت و عملکرد صحیح یک سازمان می باشد. در صورتی که کارکنان موسسه ای قادر نباشند به خوبی با یکدیگر هماهنگ شوند و کار نمایند، مشکلات زیادی ایجاد می شود.  مشکلاتی مثل عدم نظم، کارهای نصفه کاره و برخورد و تعارض بین کارکنان به وجود خواهد آمد. بیشتر بخوانید: 6 نکته عالی برای خوش سر و زبان بودن افراد یک تیم چگونه باید اطمینان حاصل کنند که شیوه کاری آنها در کنار یکدیگر سازنده و پیش‌برنده سازمان است؟ در این مطلب  به نمونه هایی از خصوصیات اصلی یک تیم کاری موفق پرداخته شده است. در تیم کاری موفق  افراد با یکدیگر به خوبی ارتباط برقرار می‌کنند ارتباط اصل مهمی برای داشتن تیم کاری موفق است. به طور کلی در تمامی روابط اجتماعی داشتن ارتباط موثر بسیار مهم می باشد. افراد یک تیم کاری موفق به شکلی باز و شفاف با یکدیگر ارتباط دارند، فکرها، نظرات و ایده‌های خود را با دیگر اعضای گروه به اشتراک می گذارند  و همچنین به صحبت‌های یکدیگر توجه می نمایند. داشتن ارتباط  مناسب برای تداوم پیشرفت تیم کاری موفق برای پیشبرد کارها، بسیار ضروری است. نداشتن ارتباط قوی منجر به سوء تفاهم خواهد شد که این موضوع، به وجود آمدن تعارض و نقص در کارها را به دنبال دارد. افراد تیم کاری موفق روی اهداف و نتایج متمرکز هستند   هدف اصلی ترین عاملی است که یک تیم کاری برای رسیدن به آن تشکیل می شود. اهداف یک سازمان باید واضح و مشخص باشد. افراد تیم کاری موفق روی اهداف تعیین شده موافق هستند و عملکرد خود را با توجه به اهداف می‌سنجند، نه فقط بر اساس میزان کارهای انجام شده. وجود یک هدف شفاف که وظیفه هر کدام از اعضا در آن به خوبی مشخص شده باشد، می‌تواند در رسیدن آنها به اهداف تعیین شده در قالب یک تیم کاری کمک کند. داشتن هدف را برای اعضای گروه روشن می‌کند و باعث می‌شود بدانند در پی رسیدن به چه چیزی هستند.   افراد تیم کاری موفق عادل هستند   باید در نظر داشته باشید که افراد تیم کاری موفق وظایفی که بر عهده او گذاشته شده را درک می کند و در کنار آن  سهم خودش را به شکل عادلانه‌ای در گروه ایفا می‌کند و به خوبی نسبت به جایگاه خود در کسب و کار، آگاه است و به موفقیت سازمان اهمیت می‌دهد. تیم کاری موفق دارای رهبری خوب است   رهبر اصلی ترین رکن تیم کاری است. مدیر تنها سردسته یک گروه است اما رهبر در درجات والاتری نسبت به یک مدیر قرار دارد. یک تیم قوی باید رهبری مورد اعتماد و محترم  داشته باشد. داشتن ک رهبر عالی مانند یک شالوده محکم اعضای گروه را کنار یکدیگر نگه می‌دارد و در مورد حفظ آرامش، ایجاد انگیزه و تشویق و به‌روز نگه داشتن اعضای تیم مسئول است. ادامه دارد... بیشتر بخوانید: یک تیم کاری موفق چه ویژگی هایی دارد؟ (قسمت دوم)

خواندن...
تفاوت مدیر و رهبر گروه در چیست؟

تفاوت مدیر و رهبر موضوعی است که همواره در رابطه با آن چالش هایی وجود داشته است. در این مقاله قصد داریم به تفاوت های مدیر و رهبر بپردازیم. تفاوت مدیر و رهبر  در چیست؟ برخی این دو مفهوم را یکسان میدانند. اما مفهوم و وظایف این دو باعث ایجاد تفاوت مدیر و رهبر شده است. البته برخی نیز اعتقاد دارند که تفاوت های شخصیتی این دو نقش را به وجود می آورند. با دانستن تفاوت مدیر و رهبر این موضوع را بیشتر درک خواهید کرد. بیشتر بخوانید: بهترین روش برای داشتن یک شروع سخنرانی خوب تفاوت مدیر و رهبر در رهبری نوعی پذیرش و قبولیت برای پیرو وجود دارد در صورتی که در مدیریت الزاما چنین نیست. بنابرین هر قدر الگوی مدیریت به سمت رهبری تغییر وضعیت پیدا کند اثربخشی اقدامات مدیریت بیشتر خواهد شد. رهبری معنای عمیق تری از مدیریت دارد. واژه مدیریت به سلسله موضوعاتی مانند  مراتب سازمانی، اختیارات رسمی و شفاف بودن نظام گزارش دهی و گزارش گیری اشاره دارد. به همین خاطر در چاچوب نمودار سازمانی قابل تفسیر است در صورتی که رهبری مفهومی وسیعتر دارد و الزاما متناظر با لایه های سازمانی نیست چرا که  ممکن است فردی در سطوح پایین سازمانی باشد ولی بر روی سطوح بالاتر نفوذ داشته باشد به گونه ای که رفتار آنها را تحت تاثیر قرار دهد. در مدیریت اهداف الزاما هدف های سازمانی هستند یعنی مدیر در تلاش است که کارمندان نوعی هدف سازمانی را انجام دهند.  در حالی که در رهبری ممکن است اهداف فرا سازمانی نیز مدنظر باشند. بنابراین رهبری معنای عمیقتری نسبت به مدیریت دارد. ماندگاری و قبول دستورات رهبری در مقایسه با مدیر به بسیار بیشتر است. رهبر در صورتی به مقام رهبری می رسد که از سوی زیردستان مورد قبول واقع شود. در مدیریت بیشتر قدرت اداری و از بالا به پایین مورد استفاده قرار می گیرد در حالی که در رهبری پذیرش پیروان مطرح است و قدرت مبتنی بر جاذبه شخصی یا از پایین به بالا کاربرد دارد. میزان مشارکت در رهبری بسیار بالاتر از مدیریت است. در واقع با توجه به موارد بالا باید بگوییم تفاوت مدیر و رهبر مفهوم و حالات ذهنی است و در غیر این صورت در حوزه کارکرد که همان تحقق اهداف سازمانی از طریق یک سلسله اقدامات مشخص است .هر چه یک مدیر اهداف والاتری داشته باشد می تواند نقش خود را به سمت رهبری سوق دهد.  

خواندن...
نظر دانشمندان بزرگ در مورد هوش هیجانی

اگر به مطالعه کتاب و نظر دانشمندان بزرگ در رابطه با هوش هیجانی علاقه دارید در این مقاله قصد داریم به معرفی بزرگترین دانشمندانی که به هوش هیجانی پرداخته اند بپردازیم. هوش هیجانی چیست؟ هوش هیجانی یعنی توانایی دریافت دقیق هیجانات خود و دیگران درک این‌که عواطف و هیجانات ما حامل چه پیامی درباره‌ رابطه‌ با دیگران خواهد بود و مدیر عواطف و هیجانات خود و دیگران باشیم. بیشتر بخوانید: برگزار کنندگان همایش وظایف مربوط به آن ها  هوش هیجانی یکی از رایج‌ترین مُدهای مدیریتی دهه‌های اخیر است. شاید کمتر اصطلاحی را بتوان در حوزه‌ی مدیریت و روانشناسی پدا کرد که به اندازه‌ی هوش هیجانی، هم‌زمان از یک سو مفاهیم ارزشمند و عمیق را در خود جای داده و از سوی دیگر، به صورت گسترده در قالب حرف‌ها و توصیه‌ها و ادعاهای غیرعلمی، رواج یافته و تکثیر شده باشد. اگر منظورمان توجه به نقش و اهمیت هیجان و احساسات در رفتار و تصمیم گیری باشد، هوش هیجانی چند هزار سال  قدمت دارد. طی یک قرن اخیر هم، در زمینه‌ی هیجانات و نمایش آن‌ها در قالب زبان بدن و چهره و رفتار، و نیز پاسخ‌های هیجانی بدن انسان، مطالعات گسترده‌ای انجام شده که چارلز داروین و پل اکمن از پیشتازان آن بوده‌اند. هوش هیجانی یا هوش عاطفی را می‌توان زیرمجموعه‌ای از روانشناسی مثبت گرا دانست که دانشمندان بسیاری از جمله پیتر سالووی  روون بارون  دانیل گلمن و مارتین سلیگمن برای معرفی آن تلاش کرده اند. همچنین برخی از هوش هیجانی انتقاد کردند.  تجاری ‌شدن بیش از حد این حوزه و فاصله گرفتن آن از فضای آکادمیک باعث این انتقاد شده . ادوین لاکه  دانشمند بزرگی است که معتقدند هوش هیجانی، ممکن است گمراه‌کننده باشد. او می گوید که در حوزه‌ی روانشناسی، ابزارها و مفاهیم دقیق‌تر و ارزشمند‌تری هستند که همان کارکردهای هوش هیجانی را دارند، اما قابل تعریف، قابل سنجش و قابل توسعه هستند. توجه به این اختلاف‌نظرها، باعث می‌شود در مطالعه و یادگیری هوش هیجانی، برای رویارویی با اختلاف نظر در تعریف هوش هیجانی و کارکردها و کاربردهای هوش هیجانی آمادگی داشته باشیم و بدون درگیر شدن با این اختلاف‌ها، آن‌چه را برای کار و زندگی خود لازم داریم، از میان حرف‌ها، دیدگاه‌ها، مطالعات و کتاب‌ها، برداریم و به‌کار بگیریم. تا کنون دانشمندان زیر در درس هوش هیجانی معرفی شده‌اند: دانیل گلمن آنتونیو داماسیو هوارد گاردنر

خواندن...
10 مورد از مزایای کار گروهی

در این مقاله ما به مختصری از مزایای کار گروهی می پردازیم. مزایای کار گروهی 1- شما چندین برابر زمان خواهید داشت کار گروهی به این شکل است که اگر کارتان را با همان گروه ادامه دهید، خواهید دید که کم کم سرعت کار بیشتر و بیشتر شده و زودتر نتیجه می‌گیرید. 2- چندین ایده قدرتمندتر از یک ایده فرصت اشتراک‌گذاری کشفیات و یافته‌ها با بقیه تیم، برای کارکنان هیجان‌انگیز بوده و منجر به پرورش دانش فردی و تیمی می‌شود. 3- یک گروه قدرتمندتر از یک فرد اگر شما تیمی را تشکیل دهید که در آن هر فرد مهارت خاصی را بر روی میز بگذارد، هر فرد تنها بر روی نقاط قوت خود تمرکز کند، در نهایت کار خیلی قوی‌تر و کاراتر انجام خواهد شد. بیتر بخوانید: افزایش اعتماد بنفس در سخنرانی 4- تقویت روحیه و دلگرمی در گروه در یک کار انفرادی دشوار شما تنها کسی هستید که باید در مقابل مشکلات ایستادگی کرده و به خود دلگرمی دهید. در عوض، تیمی تشکیل دهید تا پیوسته شما را به چالش بکشند و برای انجام کارهای بزرگ تشویقتان کنند. 5- ایجاد اعتماد و ارتباط موفق در یک کار گروهی شما به همکاران یا کارمندان خود نشان می‌دهید که به آنها و کیفیت کارشان ایمان دارید. اعتماد اولین قدم در ایجاد رابطه است و شما را قادر خواهد ساخت که آگاهی بیشتری از روند انجام کارها پیدا کنید. 6- از تجربیات دیگران بهره خواهید برد زندگی فرایند یادگیری است و ایجاد مهارتهای جدید می‌تواند با کمک تجربیات دیگران پنجره‌ای از فرصت‌های جدید به رویتان بگشاید. 7- کاهش فشار و استرس هر کدام از اعضای گروه این فرصت را خواهند داشت که زمانی را برای استراحت خود اختصاص دهند و میزان استرس شغلی خود را کاهش دهند. 8- گروه مهارت حل اختلاف را در شما تقویت می‌کند هنگامی که در شرایط کار گروهی، تعارضی پیش آید، کارکنان مجبور هستند این موارد را بین خودشان حل و فصل نمایند. یادگیری حل اختلافات، اولین مهارتی است که افراد یک گروه می‌توانند برای تبدیل شدن به اشخاصی کارآمد به کار گیرند. 9- افزایش احساس تعلق کار گروهی در جهت دستیابی به اهداف، باعث می‌شود افراد نسبت به آن کار احساس تعلق داشته باشند. این امر وفاداری به وجود می‌آورد، و همچنین در شرایط کاری منجر به رضایت شغلی بیشتر در میان کارکنان می‌شود. 10- افزایش جرئت ریسک کردن در کار گروهی اعضای تیم ریسک پذیری بیشتری داشته باشند، زیرا آنها در صورت شکست، به حمایت کل گروه ایمان دارند

خواندن...
سالن آموزشی مناسب کلاس کنکور

سالن آموزشی مناسب کلاس کنکور امروزه موضوع کنکور و کلاس کنکور بحث داغی است که بیشتر افراد جامعه را به نوعی تحت تاثیر قرار داده است. سال اخر دبیرستان امتحان سراسری برگزار می شود که به نوعی سرنوشت تحصیلی دانش آموزان با این امتحان مشخص می شود. بیشتر بخوانید: دریافت مجوز برگزاری همایش ؛ تمامی شرایط و راه ها به همین خاطر کلاس کنکور کلاس های کمک اموزشی است که برای آمادگی بیشتر دانش آموزان در این امتحان سراسری برگزار می شود. کتاب های کنکور و کلاس های کنکور در کشور ما موقعیت های شغلی بسیار زیادی را ایجاد کرده است. حتی در سال های اخیر افرادی با عنوان پشتیبان تحصیلی به کار گرفته می شوند که هم به صورت مادام تا جلسه کنکور به دانش آموزان مشاوره تحصیلی دهند و هم بیشتر از یک مشاور به درس های کنکور اشراف دارند . بیشتر این پشتیبان ها خودشان در امتحان کنکور نتایج قابل قبولی به دست آورده اند و تجربه های شخصی خود در کنکور و دیگر داوطلبان را در اختیار دانش آموزان قرار می دهند. بیشتر بخواند: سالن همایش خلیج فارس کیش برخی دیگر از فارغ التحصیلان دانشگاه های معتبر کلاس کنکور راه اندازی می کنند. این استادان حتی ممکن است رشته تخصصی که دارند مرتبط با آن چه تدریس می کنند نباشد. برای مثال پزشکانی که زیست تدریس می کنند طرفدار بیشتری نسبت به استادانی که رشته زیست خوانده اند دارند. و یا مهندسان فارغ التحصیل دانشگاه تهران درس ریاضی و فیزیک می دهند. همه ی این ها نشان از این دارد که موضوع تبلیغات و ذهنیت مخاطب تاثیر زیادی در رابطه با جذب دانش آموز در کلاس کنکور دارد. سالن آموزشی مناسب کلاس کنکور دیگر افرادی که در رابطه با کنکور به صورت غیر مستقیم کسب درامد می کنند صاحبان سالن آموزشی مناسب کلاس کنکور هستند. باید دارای امکانات ویژه ای از جمله سیستم صوت مناسب، صندلی ها و میزهای مناسب برای یادداشت برداری، سیستم تصویری قابل استفاده و ... باشد. سالن آموزشی مناسب کلاس کنکور این تجهیزات را در اختیار برگزارکنندگان کلاس کنکور قرار می دهند و به صورت قرار داد بلند مدت و یا ساعتی از ان ها هزینه دریافت می کنند.  

خواندن...
سالن آمفی تئاتر الزهرا در بندرعباس

سالن آمفی تئاتر الزهرا در بندرعباس برگزاری همایش در تمامی مراکز استان ها به صورت سالیانه و غیره امری است که نیاز این مراکز استان به سالن های اجتماعات و سالن همایش حرفه ای را بیشتر کرده است. در گذشته تمامی سمینارها و کنگره های بزرگ تنها در شهرهایی مانند تهران برگزار می شد اما امروزی با پیشرفت دیگر شهر ها این گونه رویدادها در خود شهرها نیز صورت می گیرد. در این راستا سالن آمفی تئاتر الزهرا در بندرعباس می تواند نیاز شما به سالن اجتماعات در این استان را برطرف سازد. درباره سالن آمفی تئاتر الزهرا در بندرعباس سالن آمفی تئاتر الزهرا در بندرعباس یکی از مجهزترین سالن های همایش استان هرمزگان است. شما می توانید برای برگزاری جلسات، اجتماعات اداری همایش ها، کنفرانس ها و غیره از سالن آمفی تئاتر الزهرا در بندرعباس استفاده نمایید. سالن همایش الزهرا بندرعباس مجهز به سیستم صدابرداری پیشرفته و تصویربرداری با ویدئو و پروژکتور همراه با مانیتور می باشد. این سالن تمامی نیاز شما به ادوات و وسایل برگزاری همایش ها و جشن ها را برآورده خواهد کرد. بیشتر بخوانید: پردیس تئاتر تهران؛ بزرگترین سالن تئاتر ایران سالن آمفی تئاتر الزهرا در بندرعباس دارای آشپز خانه و سالن غذاخوری ، پارکینگ و تمام خدمات رفاهی و سیستم سرمایشی پیشرفته است. از دیگر امکانات سالن آمفی تئاتر الزهرا در بندرعباس می توان به ویدئو پروجکشن حرفه ای برای پخش تصاویر، اسلاید و ویدئو های شما، همچنین امکان اتصال Laptop برروی سن و در اتاق فرمان جهت نمایش هر نوع presentationاشاره کرد. این سالن اجتماعات قابلیت نورپردازی به صورت حرفه ای را دارد. و دارای پیانو رویال Kawaiاست. از دیگر امکانات عالی سالن آمفی تئاتر الزهرا در بندرعباس  میکسر ۱۶ کانال ( Dynacord Power mixer 1600) است. اگر شما برای برگزاری همایش خود به تصویربرداری نیاز دارید سالن آمفی تئاتر الزهرا در بندرعباس دارای سه دوربین اتوماتیک غیرهمزمان جهت فیلمبرداری است. در صورت انتخاب سالن آمفی تئاتر الزهرا در بندرعباس  فیلم مراسم شما  بروی DVD همراه با Editقرار خواهد گرفت. همچنین سالن آمفی تئاتر الزهرا در بندرعباس دارای اتاق فرمان مجهز با صدابردار و کارگردانی حرفه‌ای است. بیشتر بخوانید: اجاره ی سالن اجتماعات و نکاتی که باید به آن توجه نمود ظرفیت این سالن آمفی تئاتر 500 نفری برای برگزاری همایش های بزرگ مناسب می باشد. آدرس این مجموعه استان هرمزگان شهر بندرعباس خیابان آیت الله غفاری فرعی غفاری 15 سالن الزهرا است.  

خواندن...
اکوستیک سالن همایش

آکوستیک سالن همایش برای کیفیت صدا نقش بسیار مهمی دارد. از آنجایی که فاصله محل قرار گرفتن میکروفون تا صندلی‌های جلوی تنها شش متر است و تا صندلی های عقبی ۶۰ متر فاصله دارد به همین دلیل صدا در صندلی‌های عقب  ۲۰ سیبل کاهش پیدا میکند این افت نامطلوب با شرایط ویژه‌ای قابل جلوگیری است. بیشتر بخوانید: 3 تکنولوژی که جلسات را متحول می کنند نکاتی در رابطه با آکوستیک سالن همایش اگر اندازه سالن آمفی تئاتر کمتر از ۳۰۰ متر مربع باشد لازم نیست که از نظر اکوستیکی کاری انجام دهیم. سطوح محدب و نامنظم در پراکندگی امواج صوتی کمک می کند. آکوستیک سالن همایش را بهبود می بخشد. و صندلی های که در گوشه سالن واقع می شوند باید ۵/۱ متر از گوشه فاصله داشته باشند. هنگامی که تماشاچیان بر روی صندلیها نشسته اند خود جاذب صوت در سالن می باشند. در این حالت جنس صندلی ها تاثیری در جذب صدا ندارد.   گنبدها، تاقها و سایر سطوح بزرگ مقعر می توانند مشکلات اگوستکی ایجاد نمایند. و کیفیت آکوستیک سالن همایش را کاهش دهند. بیشتر بخواند: اصول نورپردازی اتاق کنفرانس اما با افزایش اندازه و  اتاق یا سالن شکل آن اهمیت زیادی پیدا می کند. در کنسرتها برای طولانی شدن زمان اصوات (انعکاس) لازم است ارتفاع سقف را بیشتر انتخاب کنند. صندلیهای مجاور دیوارها (دیوارهای جانبی و عقب سالن نمایش)باید حداقل ۱ متر از دیوار فاصله بگیرند اما زمانی که صندلیهای خالی هستند جنس آنها باید جاذب صوت باشد تا پر و خالی بودن آنها تغییری در کیفیت صدا ایجاد نکند. یک سالن اکوستیک ایده آل دارای تعداد معینی از انعکاسات طبیعی است با شدت مساوی و این عمل با ایجاد شکستگیهایی در دیوار مسطح و همچنین ایجاد شیب در سقف و کف و استفاده از مواد جاذب صدا امکانپذیر خواهد بود. زیر تصاویری از نویرت برای آشنایی با استانداردهای آمفی تئاتر و پشت سن آمده است. ویژگی صندلی آمفی تئاتر یکی از مواردی است که در طراحی و تولید این نوع صندلی به آن توجه ویژه ای شده است.

خواندن...
مدیریت انتقاد ، چند پاسخ سازنده برای انتقاد های منطقی (قسمت دوم)

در قسمت قبلی به دو روش اول مدیریت انتقاد پرداختیم. در این قسمت به دیگر روش ها اشاره شده است. بیشتر بخوانید: هنر سخنرانی درمورد یک موضوع خسته کننده روش هایی برای مدیریت انتقاد خودتان را از انتقاد جدا کنید  باید در ذهن خود همواره بر این موضوع مشرف باشید که انتقاد از شما نیست بلکه از کاری است که انجام داده اید یا حرفی که زده اید. انتقاد در مورد شخصیت شما نیست سعی کنید احساس شخصی خودتان را از آن انتقاد جدا کنید تا متوجه شوید طرف مقابل قصد دارد دقیقا به شما چه چیزی بگوید. با دقت گوش کنید اگر به حرف هایی که زده می شود با دقت گوش کنید مطمئناً می‌توانید به خوبی برخورد کرده و پاسخ بهتری نسبت به انتقاد آنها داشته باشید در حالی که بیشتر افراد وقتی در حال شنیدن انتقاد هستند اصلاً به انتقاد گوش نمی‌دهند و فقط به این می‌اندیشند که بلافاصله بعد از تمام شدن حرف طرف مقابل چه چیزی بگویند به این دلیل که فکر شما را مشغول پاسخگویی به طرف مقابل است و اصلا متوجه نمی شوید که او چه می‌گوید و این یک تعامل نادرست است . انتقاد را به زبان خودتان تکرار کنید تکرار حرف‌های طرف مقابل از زبان خودتان، باعث می‌شود مطمئن شوید آنها را کاملا فهمیده‌اید. در اینجا از رویکردی غیرتهاجمی استفاده کنید. آرام بمانید و جملاتی را که گفته شده، از زبان خودتان و به روشی آرام و بدون تهدید تکرار کنید. ممکن است با این جملات شروع کنید: «خُب، اگر درست متوجه شده باشم، شما فکر می‌کنید که…» خیلی سریع پاسخ ندهید روش دیگر مدیریت انتقاد این است که نباید خیلی سریع پاسخ دهید سعی کنید برای جمع بندی افکار تا وقت بیشتری قرار دهید و ابتدا آرامش خود را حفظ نمایید ی شما فوراً جواب طرف مقابل را میدهید حرف‌هایی می‌زند که ممکن است تعدادی از آنها پشیمان شوید همیشه ابتدا کمی مکث کنید حتی اگر فکر می کنید به زمان بیشتری احتیاج دارید آن را مطرح کنید همچنین اگر انتقاد از طریق ایمیل و یا پیامک به دست شما رسید  کمی مکث کنید فکر کنید و سپس پاسخ دهید.  

خواندن...
مدیریت انتقاد ، چند پاسخ سازنده برای انتقاد های منطقی (قسمت اول)

مدیریت انتقاد به زبان ساده یعنی اینکه ما در مقابل انتقاد دیگران عصبانی نشویم و بتوانیم بهترین پاسخ را به آن ها بدهیم. وقتی فردی از فرد دیگر انتقاد می‌کند ناخودآگاه شخصی که مورد انتقاد قرار می‌گیرد در لاک دفاعی خود فرو می رود. به هر حال انتقاد نشان دهنده این است که قسمتی از کار این فرد از نظر دیگران اشتباه بوده است و یا در حد انتظار نبوده است و ما باید در هر شرایطی در نظر داشته باشیم که هیچ کس کامل نیست و همه ممکن است در مرحله ای از زندگی دچار اشتباه شود.  اگر فردی هیچگاه اشتباه نکند این به این معنی است که او هرگز تلاش نکرده و از منطقه امن خود خارج نشده است یعنی او اهل ریسک نیست و برای بهبود مهارت ها و رسیدن به پیشرفت کاری انجام نمی دهد . ما در این مطلب قصد داریم به چند پاسخ سازنده برای انتقاد های منطقی بپردازیم. بیشتر بخوانید: راهکارهایی برای داشتن سخنرانی جذاب روش هایی برای مدیریت انتقاد  روش اول رفتار و واکنش خود را تغییر دهید می‌توانید انتقاد را عاملی برای بیشتر آموختن و بهتر شدن بدانیم. اگر کسی از شما انتقاد می کند می خواهد در کار شما بهبود ایجاد شود سعی کنید ذهن خود را باز و پذیرا نگهدارید و از طرف مقابل تشکر کنید. برای اینکه به شما توجه کرده است و برای شما وقت گذاشته است. این طرز فکر و این برخورد باعث می‌شود شما در لاک دفاعی فرو نروید و از خود مقاومت بروز ندهید.   به اشتباه خود اعتراف کنید راه حل دیگر برای مدیریت انتقاد این است که به اشتباهات خود اعتراف کنید و همیشه منصف باشید.  افرادی که به اشتباهات‌شان اعتراف می‌کنند مورد ستایش و احترام هستند. وقتی مسئولیت چیزی را که آن طور که شما انتظار داشتید پیش نرفته برعهده می‌گیرید، حرفه‌ای بودن و بالغ بودن خود را ثابت می‌کنید. اگر اشتباهی از شما سر زده، اعتراف کرده و عذرخواهی کنید. موافقت کردن با فردی که از شما انتقاد می‌کند فضایی سازنده و مملو از احترام دوطرفه به وجود می‌آورد.   شما می توانید برای مطالعه دیگر روش های مدیریت انتقاد مطلب بعدی را مطالعه نمایید...

خواندن...
مراسم ها و آداب و رسوم ماه رمضان از گذشته تا به امروز

ماه رمضان  در فرهنگ مردم ایران جایگاه ویژه ای دارد و مراسم های مخصوص ماه رمضان در بین مردم کشورهای اسلامی بسیار رایج است.  آداب و رسوم ماه رمضان به دلیل قدمت طولانی خود بخش مهمی از  فرهنگ مردم یک جامعه اسلامی است. متاسفانه امروزه با توجه به زندگی های مدرن خیلی از این فرهنگ ها و سنت های زیبا فراموش شده است.  قابل ذکر است که این مراسم ها به دلیل اینکه در میان مردم مسلمان مشترک هستند عامل همبستگی آنها بوده و بسیار اهمیت دارند در این مقاله قصد داریم در ارتباط با مراسم های مربوط به ماه رمضان بپردازیم. خانه تکانی مساجد در ماه رمضان  از جمله رسومات ماه رمضان مواردی است که در ادامه آورده شده است. قبل از اینکه ماه رمضان فرا برسد در قسمت های مختلف ایران مردم به خانه تکانی مساجد و تکیه ها می پردازند. در گذشته بسیاری از مردم روزهای قبل از شروع ماه رمضان به حمام های عمومی می رفتند و حنا می بستند و خضاب می کردند.  خریدن وسایل مورد نیاز در ماه رمضان  به خاطر اینکه در گذشته کسب و کارها در این ماه تقریبا متوقف می‌شد مردم قبل از آغاز ماه رمضان به صورت کلی مایحتاج یک ماه خود را تهیه می کردند.  تا بتواند در تمام مراسم های مربوط به این ماه با آسودگی شرکت کنند. بیشتر بخوانید: نکته هایی پیرامون تشریفات همایش و ملزومات  کلوخ اندازان مراسمی است که در گذشته قبل از ماه رمضان انجام می شده است در این روز مردم شهر یا روستا به گردشگاه های اطراف محل سکونت خود می رفتند غذاهای مختلف با خود میوه می بردند. به بازی و تفریح می‌پرداختند.  در این مراسم مردم جسم خود را آماده شروع ماه رمضان می‌کردند. در شهرهای مختلف ممکن است اسم این روز را با نام خای دیگر بدانند برای مثال در شهر قزوین به کلوخ اندازان گل‌خندان  و در کرمان سنگ اندازان میگویند. ختم قرآن مراسم های ویژه ماه رمضان مجلس زنانه ختم قرآن است که برای شادی روح فوت شدگان صورت می گیرد و برای مردان ختم قرآن معمولا در مسجد ها بعد از نماز صبح یا ظهر یا عشا انجام می شود.  شب نشینی این  رسم در گذشته رونق بیشتری داشته و برای دیدار از دوستان و آشنایان بعد از افطار به منزل آنها می رفتند . و گاهی این شب بیداری تا سحر نیز ادامه داشته است.  

خواندن...
10 تکنیک برای درمان ترس از سخنرانی (قسمت دوم)

تکنیک هایی برای درمان ترس از سخنرانی ۳. نفس عمیق بکشید تا ترس از سخنرانی را از بین ببرید خوب نفس کشیدن  تأثیر زیادی بر کنترل اعصاب دارد. قبل و در طول سخنرانی نفس عمیق بکشید، این کار باعث می‌شود هم به اعصاب‌تان مسلط باشید و هم صدای‌تان قدرتمندتر به نظر برسد.  زمانی که صدای شما قدرتمند به نظر برسد، اعتبار و اعتماد به نفس بیشتری پیدا می کنید. پاها را کمی باز کنید، دست‌ها را بالا ببرید و نفس عمیق بکشید. هوا را از بینی داخل و از دهان خارج کنید یا می‌توانید دست راست خود را بالا ببرید و در راستای طرف راست بدن بکشید. ۴. فقط محتوا و متن سخنرانی شما مهم نیست در صورتی که  با انرژی و اعتماد به نفس صحبت کنید و در حرف زدن شور و اشتیاق داشته باشید، حضار جذب صحبت‌های شما می‌شود ولی در صورتی که این عناصر در سخنرانی شما نباشد، هرقدر هم که موضوع و محتوای سخنرانی‌تان مهم و غنی باشد، مخاطب جذب شما نمی شود. ارتباط با مخاطب امری ضروری است. تلاش کنید مخاطب را در بحث درگیر کنید و فرایندی جالب و مفرح برای او بسازید. ۵. با لباس سخنرانی اصلی خود تمرین کنید متخصصان عقیده دارند برای ارائه‌ی سخنرانی باید از قبل تمرین کنید، تمرینی که فضای سخنرانی را عینا برای‌تان شبیه‌سازی کند. این به این معنا است که همان لباسی را به تن کنید که برای سخنرانی انتخاب کرده‌اید. قبل از سخنرانی اصلی با حضور چند مخاطب مانند دوستان یا اعضای خانواده سخنرانی خود را تمرین کنید. بیشتربخوانید: تکنیک هایی برای سخنرانی مدیران (قسمت دوم )   ۶. سخنرانی مهارت است نه استعداد اگر تمرین داشته باشید و از اصول سخنرانی مطلع باشید می توانید به راحتی این مهارت را در خود پرورش دید. ۷. به شروع و پایان‌ توجه کنید بهتر است بدانید که شروع و پایان سخنرانی بسیار مهم است. لحن صدای شما و افت و خیز جملات در موفقیت سخنرانی بسیار تعیین‌کننده است. اول باید طوری صحبت کنید که نظر مخاطب جلب بشود و در گام نهایی نیز باید کاری کنید که در ذهن او بمانید.   ۸. بداهه‌پردازی نکنید اگر از قبل به اندازه کافی تمرین کرده باشد دیگر نیازی نیست که از خودتان به صورت بداهه چیزی بگویید این کار ریسک بالا، ترس و نتایج بدی به همراه دارد. ۹. خودتان باشید لزومی ندارد از دیگران تقلید کنید. بپذیرید همین که هستید، خوب است. خوش باشید و لحظه‌ها را به خوشی و سادگی سپری کنید. شور و اشتیاق مسری است. در صورتی که شما پرانرژی باشید، این علاقه و نشاط به مخاطب هم سرایت می‌کند و در صورتی که به شما خوش بگذرد به او هم خوش خواهد گذشت. ۱۰. مواظب باشید و بی‌گدار به آب نزنید در حین سخنرانی حواستان باشد هیچ‌وقت نگویید که کاملا مسلط هستید، هزاران بار تا به حال سخنرانی کرده‌اید و بی‌شک این بار هم موفق خواهید شد. البته موفق خواهید شد ولی در صورتی‌که آماده باشید، با برنامه پیش بروید و از مخاطبان و محتوای سخنرانی‌تان شناخت خوبی داشته باشید.  

خواندن...
10 تکنیک برای درمان ترس از سخنرانی (قسمت اول)

ترس از سخنرانی، برای خیلی ها از زلزله و سیل و مرگ ترس بیشتری دارد. ترس از سخنرانی در همه جای دنیا و در بین همه انسان ها وجود دارد. با توجه به مطالعاتی که درمورد ترس از سخنرانی در دانشگاه چاپمن آمریکا انجام شده است، تقریبا 28 درصد از مردم شدیدا از سخنرانی می ترسند، این در حالی است که 20 درصد از مردم از بلایای طبیعی می ترسند. البته باید گفت که ترس از سخنرانی طبیعی است اما وقتی این استرس به وحشت تبدیل می‌شود، شما دچار مشکلات زیادی خواهید شد. بیشتربخوانید: چگونه با زبان بدن یک سخنرانی عالی و بی نقص داشته باشیم؟   سخنرانی برای افراد، معرفی ایده‌ها، راهبردها یا مدیریت برنامه‌های متفاوت، مهارت بسیار مهمی برای کارآفرینان و صاحبان کسب‌وکار است. همچنین سخنرانی کردن در همه‌ی سنین و مقاطع تحصیلی و شغلی و حتی در جمع‌های فامیلی و دوستانه نیز مهارتی است که نقش مهمی در موفقیت‌ افراد دارد. در این مطلب ما برای شما روش های برای غلبه بر ترس از سخنرانی آورده ایم. تکنیک هایی برای درمان ترس از سخنرانی ۱. سعی کنید از صمیم قلب حرف بزنید   ترس از سخنرانی را با صمیمی حرف زدن از بین ببرید.   سعی کنید به دنبال کلمات سخت نباشید. از آن چه می دانید حرف بزنید. داستان‌های  شما توجه مخاطبان را دوچندان می‌کند. همچنین در صورتی که موضوعی را خودتان تجربه کرده باشید، آن را به سادگی در ذهن خواهید داشت. گری اشمیت رئیس سابق سازمان غیرانتفاعی و بین‌المللی تست مسترز معتقد است در سخنرانی نباید کلام را پیچیده و سخت کرد. این روش باعث از دست رفتن توجه مخاطب می‌شود. ۲. برای رهایی از  ترس از سخنرانی خود را برنده و موفق بدانید یک روش عالی برای این کار این است که قبل از سخنرانی به صحبت‌های خود فکر کنید، تمرین کنید و سعی کنید درباره‌ی مخاطبان پیش‌فرضی در ذهن داشته باشید. فکرهای منفی را از خود دور کنید. مثبت فکر کنید و به خود بگویید که همه چیز عالی پیش خواهد رفت. در هنگام سخنرانی با مخاطب ارتباط برقرار کنید. وقتی حتی از یکی از حضار انرژی مثبت دریافت کنید، ترس شما تا حدود زیادی از بین خواهد رفت. ادامه دارد...  

خواندن...
برای داشتن یک سخنرانی عالی چه کارهایی را نباید انجام دهیم؟(قسمت سوم)

اگر به دنبال داشتن یک سخنرانی عالی هستید، اگر قرار است در آنده نزدیک سخنرانی داشته باشید. مطالعه این مقاله و دو مطلب قبلی را به شما توصیه می کنم . در این مقالات ما به اشتباهات رایج که باعث می شوند شما سخنرانی عالی نداشته باشید اشاره کرده ایم.     اشتباهات رایج که باعث می شوند شما سخنرانی عالی نداشته باشید   ۲۱. روخوانی اسلایدها این کار خسته کننده ترین کاری خواهد بود که شما می توانید انجام دهید. چرا که مخاطبان شما برای این کار به سالن نیامده اند. و به طور کلی نگاه کردن به نوشته ها خواب آور است. ۲۲. تبلیغ به هیچ عنوان متن سخنرانی شما نباید شامل پیام های تبلیغی باشد. چرا که مخاطب دچار حالت دافعه خواهد شد. ۲۳. ردکردن اسلایدها   این کار باعث می شود سخنرانی عالی شما خراب شود. بنابراین با تفکر و تمرین زیاد تعداد اسلاید ها را انتخاب کنید. بیشتر بخوانید: اجاره سالن همایش برج میلاد: هر شب 15 ملیون تومان!   ۲۴. حرف‌زدن رو به آسمان ارتباط چشمی یکی از مهم ترین کارهایی است که می توانید انجام دید تا مخاطبان را به خود جذب نمایید. ۲۵. اسلایدهای سریالی اگر یک موضوع را در اسلایدی توضیح دادید و ادامه آن را در اسلایدهای بعدی، دیگر اسلایدها خاصیت خود را از دست خواهند داد. سعی کنید مطالب بر روی هر اسلاید منحصربفرد بوده و خلاصه و مفید باشد. ۲۶. به میکروفن ضربه زدن برای امتحان کردن میکروفون این اصلا کار خوبی نیست. چون این یک کار گوش خراش و دور از ادب است. ۲۷. زیاده‌گویی حتی اگر خود شما هم مخاطب سخنرانی شوید که زیاده گویی می کند، کلافه خواهید شد. ۲۸. تعریف داستان‌ سفر خود اصلا مهم نیست که در فرودگاه، تاکسی و هتل شما چه رویداده است. این کار سخنرانی شما را خراب خواهد کرد. ۲۹. استفاده از سؤال‌های دشوار این کار شما را فردی ازخودراضی نشان می‌دهد. ۳۰. نظرات بی‌پشتوانه علمی گفتن نظراتی که ازلحاظ علمی بی‌پشتوانه هستند، سخنرانی عالی شما را خراب خواهد کرد. ۳۱. استفاده از اسلایدهای مبهم همانطور که گفتیم استفاده از اسلاید برای فهم بیشتر سخنرانی شما است. به همین خاطر استفاده از اسلایدهای مبهم کمکی به شما نخواهد کرد و سخنرانی عالی شما را خراب می کند.  

خواندن...
برای داشتن یک سخنرانی عالی چه کارهایی را نباید انجام دهیم؟(قسمت دوم)

داشتن یک سخنرانی عالی مستلزم این است که شما از یک سری اصول پیروی کند، اما ما در این سری از مقالات به اموری می پردازیم که سخنرانی شما را خراب خواهند کرد. در قسمت قبلی 8 مورد از نباید های سخنرانی عالی را گفتیم. در این قسمت به ادامه می پردازیم.   اشتباهات رایج که باعث می شوند شما سخنرانی عالی نداشته باشید   ۹. دادن آمار غلط به مخاطبان مخاطبان شما به احتمال زیاد از این آمار اطلاع دارند و یا اطلاع پیدا خواهند کرد. هر گونه مغایرتی شما و شرکتتان را زیر سوال می برد. ۱۰. سخنرانی طولانی یک سخنرانی مناسب معمولا 20 دقیقه ای است، بیشتر از این زمان هیچ کس حوصله گوش دادن به حرف های شما را نخواهد داشت. ۱۱. ارائه‌ی حجم زیادی از اطلاعات این کار نه تنها سودی ندارد بلکه مخاطبان را گیج می کند. ویژگی های سالن آموزشی مناسب ۱۲. استفاده از اسلایدهای بی‌ربط شما با این کار وقت و هزینه ی خود و مخاطبانتان را هدر می دهید. ۱۳. گفتن لطیفه این کار حتما سخنرانی شما را خراب خواهد کرد. ۱۴. رعایت نکردن ترتیب اسلایدها متن سخنرانی و اسلایدهای شما باید با یکدیگر هماهنگ بوده و برای درک بهتر مخاطب به بخوبی برنامه ریزی شده باشد. ۱۵. روشن گذاشتن میکروفن قبل و بعد از سخنرانی شما حتما میکروفون خاموش باشد. تا برخی حرف های شما با عوامل شنیده نشود. ۱۶. به کار بردن کلمات یا صداهای نامفهوم صداهای نامفهوم مثل «امم» و یا به‌کاربردن کلماتی مثل «در واقع»، «مثلا» یا هنگامی‌که در بین سخنرانی به چیزی فکر می‌کنید، اصلا مناسب نیست. ۱۷. پرت کردن حواس مخاطب این مورد روشن است، اگر حواس مخاطب پرت شود شما شانس جذب مجدد آن را از دست خواهید داد. بنابراین از هر کاری که با عث این موضوع می شود بپرهیزید. ۱۸. ایجاد نکردن انگیزه در مخاطب شما برای داشتن یک سخنرانی عالی باید بدانید به چه شکل مخاطبان را به ود جذب کرده و آن ها را تشویق کنید تا به شما گوش دهند. ۱۹. پخش نکردن برگه یادداشت این کار بسیار مهمی است و با این کار مخاطب به این نتیجه می رسد که سخنرانی شما حاوی اطلاعات مهم و با ارزشی خواهد بود. ۲۰. بهانه‌های مربوط به شما با این کار وآوردن بهانه سعی نکنید مسلط نبودن خود بر روی سخنرانی را توجیه کنید.

خواندن...
نمایشگاه کتاب 98

نمایشگاه کتاب تهران یکی از بزرگترین و معتبرترین نمایشگاه های بین المللی است که در ایران به صورت سالانه برگزار می شود. همانند سال های گذشته نمایشگاه کتاب 98 نیز در اردیبهشت ماه برگزار شد. تاریخ شروع نمایشگاه کتاب 98 چهارشنبه چهارم اردیبهشت بود و تا روز چهاردهم ادامه دارد.  زمان بازدید نمایشگاه کتاب 98همه روزه از ساعت 10 صبح الی 8 شب است. شما می تواند اطلاعات بیشتر در رابطه با نمایشگاه کتاب 98 را در وبسایت نمایشگاه (tibf.ir ) به دست آورید. چگونه به نمایشگاه کتاب 98  برویم؟ محل برگزاری این نمایشگاه خیابان شهید بهشتی، روبروی خیابان میرعماد، مصلای بزرگ امام خمینی (ره) است. با استفاده از خودروی شخصی می توانید به راحتی به نمایشگاه بروید. قابل ذکر است که مصلی بزرگ تهران در محدوده طرح زوج و فرد قرار دارد. در ایام تعطیل، طرح وجود ندارد و در ایام غیر تعطیل، از ساعت ١٩ به بعد طرح زوج و فرد برداشته می‌شود. البته کسانی که از سمت جنوب یا غرب به نمایشگاه می آیند تا تقاطع اتوبان نواب به حکیم، در خارج از طرح هستند. بیشتر بخوانید: چطور جذاب باشیم بدون اینکه حتی حرف بزنیم؟(قسمت اول) مترو  در نزدیکی مصلی تهران دو ایستگاه متروی شهید بهشتی و مصلی وجود دارد. ایستگاه مصلی بر روی خط یک(قرمز) و ایستگاه بهشتی در محل تقاطع دو خط یک و سه(آبی کم رنگ) قرار دارد.  در صورت سوار شدن از سایر خطوط، می بایست با تعویض خط، به یکی از این دو خط یک یا سه وارد شده و سپس به سمت یکی از این دو ایستگاه حرکت کنید. البته تعداد قطارهای خط یک، بیشتر و مدت زمان انتظار تا رسیدن قطار بعدی در آن کمتر از خط سه است. ضمن این که برخی از ایستگاه های خط سه هنوز راه اندازی نشده اند. اتوبوس اتوبوس‌های مستقیم به مصلی از ایستگاه های: ایستگاه میدان آزادی، ایستگاه صادقیه، ایستگاه تجریش، ایستگاه قیطریه، ایستگاه میدان امام حسین(ع)، ایستگاه خراسان، ایستگاه میدان انقلاب، ایستگاه میدان صنعت، ایستگاه میدان رسالت، ایستگاه هفت تیر، ایستگاه ونک، ایستگاه خاوران و بالعکس تاکسی برای رسیدن به نمایشگاه کتاب می‌توانید از تاکسی‌ها یا ون‌هایی که در میدان تجریش، میدان نوبنیاد، میدان صنعت، پایانه بیهقی، میدان رسالت، پایانه تهران‌پارس، ترمینال آزادی، ترمینال جنوب، میدان راه‌آهن، پایانه خاوران، پایانه نعمت‌آباد و پایانه شاهد به نمایشگاه کتاب  می‌روند، استفاده کنید.

خواندن...
برای داشتن یک سخنرانی عالی چه کارهایی را نباید انجام دهیم؟(قسمت اول)

اگر شما قصد دارید یک سخنرانی عالی داشته باشید، بهتر است بدانید که برخی از اشتباهات کار شما را خراب خواهد کرد. در این مطلب به این اشتباهات می پردازیم. سعی کنید با مطلع بودن از آن ها ، از انجامشان بپرهیزید. همانطور که ما به شما آموزش می دهیم که برای داشتن یک سخنرانی عالی چه کارهایی را باید انجام دهید، به شما خواهیم گفت که چه کارهایی را نباید انجام دهید.   اشتباهات رایج که باعث می شوند شما سخنرانی عالی نداشته باشید   ۱. عبارات که مختص خود شما است   ممکن است برای این که چیزی را به خاطر بسپارید، کلمه یا عبارات خاصی را برای خودتان ساخته باشید. این عبارات برای شما معنا دار است پس از بیان آن ها در سخنرانی بپرهیزید. ۲. به کار بردن مخفف‌ها شما می توانید با استفاده‌ درست و به‌جا از عبارات مخفف از تکرار عبارت‌های ترکیبی طولانی اجتناب کنید اما به کار بردن زیاد و پی‌درپی از مخفف‌ها، اصلا خوب نیست. ۳. استفاده از عبارات طولانی و سخت   زمانی که شما از جمله ها و کلمه های سخت استفاده می کنید. مخاطب به سختی متوجه منظور شما می شود و او می پندارد که شما آن چنان بر روی موضوع نسلط نیستید. ۴. کار با تلفن همراه این کار در هنگام سخنرانی به نوعی بی احترامی به مخاطبان شما خواهد بود. ۵. عکس‌های بی ربط در اسلایدها   نباید در اسلایدهایتان، از عکس‌هایی که به موضوع ربطب ندارند استفاده نمایید. ۶. استفاده ازکلیشه‌ و جملات تکراری این کار باعث می شود جذابیت سخنرانی شما کاهش یافته و شما به نوعی خسته کننده و کسالت بار باشید. ۷. استفاده از نمودارهای پیچیده هدف از استفاده نمودار بیان یک موضوع با ابزار ساده تر و فهم سریعتر است. گاهی هم برخی سخنرانان از نمودار ها به عنوان دلیل و سند استفاده می کنند. به هر حال فهم نمودار برای مخاطب باید ساده باشد. ۸. زیاده گویی در مورد تاریخچه شرکت نکته هایی کاربردی برای برگزاری افتتاحیه (قسمت اول)   فردی که به جلسه شما آمده است، به احتمال زیاد این اطلاعات را از قبل می داند. بنابراین ضرورتی ندارد شما آن ها را با این مسائل کلافه کنید.   این مطلب ادامه دارد....  

خواندن...
نمايشگاه بانک بورس سال 98

نمايشگاه بانک بورس بزرگترين رويداد ايران در زمينه بورس، بانک و بيمه است. نمايشگاه بانک بورس سالانه با حضور تعداد زیادی از شركت قوی داخلي و خارجي در با موضوع بورس، بانک و بيمه برگزار می شود. نمايشگاه بانک بورس فرصت بسيار خوبی است تا شركتهاي فعال، خدمات خود را در معرض بازديد افراد متخصص قرار دهند و با در نظر گرفتن روند تقاضاي بازارها و سمت و سوي رشد اين عرصه، فعاليتها و نوآوري هاي آینده خود را معرفي نمايند.   همانطور که می دانید ده سال است که از برگزاری نمايشگاه بانک بورس می گذرد و این رویداد به عنوان مهمترین و معتبرترین رویداد مالی کشور در سطح منطقه شناخته شده و با مشارکت گسترده فعالان، کارشناسان  و متخصصان بازار مالی مواجه شده است. بیشتر بخوانید: سالن تئاتر وینتر گاردن تورنتو ، باغ معلق شگفت انگیز به همین دلیل قرار است دهه دوم این نمایشگاه هم همزمان با گسترش بازدیدکنندگان و حضور کشورهای مختلف ، با شکوه تر از گذشته برگزار شود. برنامه های پیش بینی شده نمايشگاه بانک بورس در سال 98: افزایش ارتباط و آگاهی مردم از بازار مالی و خدمات آن  بالا بردن سواد مالی  ارائه توانمندیهای داخلی در هر سه حوزه بورس ، بانک و بیمه از طریق آموزش و فرهنگسازی  برپایی غرفه ویژه کودک و نوجوان برگزاری کارگاههای آموزشی فرآهم آوردن زمینه مناسب جهت تعاملات بین الملل با توجه به پیشرفت اخیر بین المللی در حوزه مالی و استقبال سرمایه گذاران خارجی به همراه فضای مذاکرات B2B  برگزاری رویداد استار تاپ حوزه مالی  دوازدهمین دوره اين نمايشگاه بين المللي در اردیبهشت ماه 1398 در محل دائمي نمايشگاه‌های بين المللي تهران برگزار خواهد شد. در اين راستا ستاد برگزاري قصد دارد با رويكردي متفاوت خدمات ويژه اي را جهت هرچه بهتر معرفي كردن شركت كنندگان در اين نمايشگاه ارائه نمايد. با اين اميد كه برگزاري اين رويداد بزرگ بـا مشاركت كليه دست انـدركـاران، گـامي رو به جلو در راسـتای اعتلاء و انعكاس هر چه بيشتر توانمنديهاي شرکت هاي حاضر در داخل و حوزه بين الملل باشند. برخی از اهداف اصلی نمايشگاه بانک بورس:   ارائه آخرین محصولات و توانمندی های ایران در زمینه صنعت بورس و بانک و بیمه آشنایی شرکتها و سازمان های ایرانی با آخرین تکنولوژی روز جهان در موضوع نمایشگاه جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی در بخش بورس،‌ بانک و بیمه جلب اعتماد عمومی به حوزه‌های بورس، بانک و بیمه جمع آوری نقدینگی‌های سرگردان در جامع و سوق‌دهی به مسیر‌های سازنده از طریق پس‌انداز در بانک‌ها، سرمایه‌گذاری در بورس و اعتماد به بیمه و امنیت حاصل از آن

خواندن...
اجاره سالن همایش در مشهد (لیستی از بهترین سالن های همایش مشهد )

اجاره سالن همایش در مشهد کار دشواری نیست شهر مشهد با داشتن هتل های لوکس و مجلل همچون هتل الماس 1 و هتل الماس نوین مشهد، هر ساله میزبان برگزاری همایش و کنفرانس های ملی و بین المللی و غیره است. اگر می خواهید سالنی را برای مراسم مورد نظرتان انتخاب کنید، می توانید با استفاده از امکاناتی که در وبسایت سالن گردی ما برای شما فراهم کرده ایم این کار را به راحتی انجام دهید. اگر به دنبال اجاره سالن همایش در مشهد هستید و می خواهید در شهر مشهد مقدس مراسم و همایشی برگزار کنید، می توانید در سایت سالن گردی لیست کاملی از سالن های همایش شهر مشهد را مشاهده نمایید. در این مطلب ما قصد داریم 15 مورد برای اجاره سالن همایش در مشهد به شما معرفی نماییم. بیشتر بخوانید: آشنایی با انواع همایش ها و تفاوت های آن ها (قسمت دوم) 15 مورد اجاره سالن همایش در مشهد   سالن آینه هتل هما ۱ ظرفیت ۵۰۰ نفر  اجاره از ۳ میلیون و ۶۵۴ هزار تومان  سالن نیلوفر هتل هما ۱ مشهد ظرفیت تا ۲۰۰ نفر اجاره از سه میلیون و دویست و سی و چهار هزار تومان سالن هتل قصر طلایی مشهد آمفی تئاتر هتل پارس مشهد  ظرفیت تا ۳۳۰ نفر  اجاره از چهار میلیون تومان سالن کنفرانس هتل‌پارس ظرفیت تا ۴۵۰ نفر  اجاره از ۳ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان  سالن شقایق هتل پارس ظرفیت تا ۳۰۰ نفر اجاره از ۳ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان  سالن فیروزه هتل پارس  ظرفیت تا ۳۰۰ نفر  اجاره از ۳ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان  سالن آینه هتل مجلل درویشی  ظرفیت تا ۶۰۰ نفر  اجاره از چهار میلیون تومان  سالن دیپلمات هتل مجلل درویشی  ظرفیت تا ۶۰۰ نفر اجاره از دو میلیون تومان سالن خورشید هتل توریست مشهد ظرفیت تا ۱۴۰۰ نفر  اجاره از ۳ میلیون تومان سالن ماه هتل توریست توس مشهد  ظرفیت تا ۱۴۰۰ نفر  اجاره از ۳ میلیون تومان  سالن کنفرانس هتل آپارتمان آرمان  ظرفیت تا ۶۵ نفر  اجاره از دو میلیون تومان  سالن آمفی تئاتر ایثار هتل ثامن  ظرفیت تا ۸۰۰ نفر  اجاره از ۷۰۰ هزار تومان سالن پارسیان ۱ هتل پارسیان ظرفیت تا ۲۵۰ نفر سالن پارسیان ۱ هتل پارسیان ظرفیت تا ۲۵۰ نفر

خواندن...
اجاره سالن هتل شهریار تبریز

هتل شهریار تبریز یکی از بهترین هتل های شهر بوده که دارای سالن های متنوع و متعددی است. در این مقاله قصد داریم به بررسی اطلاعات مربوط به این سالن ها بپردازیم. هتل بین المللی شهریار تبریز, مکانی بی نظیر در نوع خویش است که با مجموعه های تفریحی و پذیرائی فرح بخش، فضاهای اقامتی دلخواه ومجلل ومحیطی آرام و در موقعیت ممتاز وزیبای شهر، بسان پناهگاهی خاص ودلربا برای مسافران و میهمانان است که انتظارات آنان را به خوبی تامین می کند. هتل بین المللی شهریارتبریز که در قلب شهر تبریز جای دارد، علاوه بر مکان های اقامتی، مجهز به دو رستوران بزرگ کاکتوس وچشم انداز، تالارهای پذیرائی، اتاق های کنفرانس، بوتیک ها ومغازه هایی با اجناس شیک و مدرن و مجموعه های ورزشی جداگانه برای بانوان و آقایان با تایم های آزاد و اختصاصی می باشد.  هتل بین المللی شهریارتبریز با 200 اتاق و سوئیت زیبا وعالی و همچنین دارای 6 اتاق کنفرانس و سالن های همایش می باشد که برای نشست های اجتماعی واختصاصی بکار می روند. کافی شاپ شهریار برای مراسم و نشست های دوستانه یکی از پرطرفدارترین اماکن در شهر تبریز می باشد. یکی دیگر از مکان های موجود در مجموعه هتل شهریار، سالن آمفی تئاتراست که با گنجایش 580 نفر کاربرد های گوناگون دارد. به هر حال چه برای امور کاری واجتماعی یا تفریحی وسرگرمی و چه به همراه خانواده یا تنها، هتل بین المللی شهریار تبریز برآنست تا با ارائه سرویس شبانه روزی و خدمات مناسب ودلخواه مشتری توسط پرسنل مجرب ، آرام بخش ترین محیط را برای مراجعین محترم فراهم سازد. بیشتر بخوانید: چگونه یک سالن همایش مناسب انتخاب کنیم؟ معرفی، هزینه و ظرفیت سالن های سالن هتل شهریار تبریز سالن رز هتل شهریار تبریز  ظرفیت تا ۳۰ نفر اجاره از ۳ میلیون و ۲۷۰ هزار تومان  سالن یاقوت هتل شهریار تبریز ظرفیت تا ۵۰۰ نفر  اجاره از ۸ میلیون و ۱۷۵ هزار تومان  سالن زرین هتل شهریار تبریز  ظرفیت ۵۰۰ نفر  اجاره از هشت میلیون و هفتصد و ۲۰۰ هزار تومان سالن کنفرانس هتل شهریار تبریز  ظرفیت تا ۱۳۰ نفر  اجاره از چهار میلیون و ۳۶۰ هزار تومان  سالن آمفی تئاتر هتل شهریار تبریز  ظرفیت ۱۳۰ نفر اجاره از ۶ میلیون تومان سالن مدیریت هتل شهریار تبریز  ظرفیت تا ۲۵ نفر  اجاره از ۲ میلیون و ۱۸۰ هزار تومان  

خواندن...
اجاره سالن‌ اجتماعات برای انواع مراسم ها (قسمت دوم)

در قسمت قبلی از اجاره سالن اجتماعات به موضوعاتی در این رابطه پرداختیم ، در این قسمت به ادامه مطالب می پردازیم. بیشتر بخوانید: 4 موضوعی که باید یک سخنور همایش رعایت کند نکاتی در رابطه با اجاره سالن اجتماعات ظرفیت سالن اجتماعات   ظرفیت سالن اجتماعات  نسبت به تعداد واحدهایی که در آن ساختمان وجود دارد متغیر است و نسبت مستقیمی دارند. سالن های اجتماعات برای تعداد مهمانان و مدعوین از 50 نفر تا 1500 نفر وجود دارند. سالن اجتماعات هتل ها و مجتمع های بزرگ به دلیل مساحت و تعداد واحد های زیادی که دارند، ظرفیت خیلی بیشتری دارند. به این دلیل که در تهران تعداد محدودی مجتمع بزرگ وجود دارد، سالن اجتماعات ظرفیت بالا کمتر موجود است. مزیتی که سالن اجتماعات نسبت به تالارها دارد این است که سالن هایی برای مهمانان خیلی کم نیز موجود است. چه کسانی بهتر است برای جشن هایشان سالن اجتماعات را انتخاب کنند؟   مهمانان تعداد کم کسانی که تعداد مهمانان کمی در جشن های خود دارند، از عقد و نامزدی و مهمانی های خانوادگی گرفته تا جشن عروسی، تالار هایی که برای عروسی تعبیه شده اند و ظرفیتشان حداقل 300 نفر است مناسب نیست؛ چراکه این سالن های بزرگ مراسم شما بی روح جلوه خواهد داد که خاطره ای زیبا برایتان شکل نخواهد گرفت. ولی در عوض سالن های اجتماعاتی وجود دارند که ظرفیت های خیلی کم حتی تا 50 نفر نیز دارند که برای این جشن ها مناسب هستند. بودجه کم سالن های اجتماعات گزینه خیلی به صرفه ای برای برگزاری مراسمات مختلف است. کسانی که بودجه کم و محدودی برای مراسمات خود دارند اجاره سالن اجتماعات گزینه خیلی مناسبی برایشان خواهد بود. نشست های رسمی هماهنگونه که در بالا اشاره کردیم، برای کسانی که قصد هرگونه همایش، گردهمایی، کنفرانس، سمینار، گالری یا نمایشگاه و … مناسب می­باشد. قیمت سالن اجتماعات قیمت سالن اجتماعات بستگی به ظرفیت آن دارد. و نسبت به کم و زیادی ظرفیت سالن های اجتماعات از 2 میلیون تا 20 میلیون متغیر است. خدمات سالن اجتماعات اکثر سالن های اجتماعات خدماتی ارائه نمیدهند و حتی میز و صندلی نیز ندارند. و شما برای پذیرایی از مهمانانتان باید میز و صندلی و ظروف کرایه کنید و مهماندار نیز استخدام کنید. ولی سالن هایی وجود دارند که برای رفاه حال مشتریان خدماتی نیز ارائه میدهند که البته معدود هستند.

خواندن...
اجاره سالن‌ اجتماعات برای انواع مراسم ها (قسمت اول)

این روزها اجاره سالن اجتماعات بین افراد مختلف محبوبیت زیادی پیدا کرده است. مردم برای مهمانی های خانوادگی به اجاره سالن اجتماعات تمایل دارند.  برای مهمانی هایی مثل جشن تولد، مراسم نامزدی، سالگرد ازدواج، مراسم حنابندان، عروسی و ... سالن اجتماعات گزینه خوب و مناسبی است. بیشتر بخوانید: چک لیست اقدامات اصلی برای برگزاری همایش در این مقاله قصد داریم به نکاتی در ارتباط با اجاره سالن اجتماعات مانند تعریف سالن اجتماعات، انواع سالن اجتماعات ، لزوم اجاره سالن اجتماعات ظرفیت سالن اجتماعات، انتخاب سالن اجتماعات مناسب با تعداد میهمانان، امکانات و هزینه های سالن های اجتماعات  بپردازیم. سالن اجتماعات چیست؟   سالن اجتماعات سالنی است که در بعضی از برج ها ، ساختمان ها، لابی ها و پارکینگ ها در قسمت همکف خود دارند که مساحت نسبتا زیادی را به خود اختصاص میدهد. بعضی از این ساختمان ها این قسمت را به ساخت استخر، پارکینگ، زمین بیلیارد، باشگاه ورزشی و دیگر امکانات رفاهی برای ساکنین قرار میدهند. ولی خیلی از این ساختمان ها با رضایت ساکنین این مکان را به عنوان سالن اجتماعات یا سالن همایش و کنفرانس اختصاص می دهند. به طور کلی سالن اجتماعات به دو دسته تقسیم میشود: سالن اجتماعات خصوصی سالن اجتماعات عمومی   سالن های اجتماعات خصوصی نسبت به عمومی ظرفیت کمتری داشته و همینطور محدودیت های کمتری در برگزاری مراسمات دارند.   اجاره سالن اجتماعات چه وقت اتفاق می افتد؟   موارد اجاره سالن اجتماعات خیلی گسترده است و همه مراسمات و مهمانی ها و مجامع رسمی را در برمیگیرد: سالن اجتماعات برای عروسی سالن اجتماعات برای جشن مختلط سالن اجتماعات برای حنابندان سالن اجتماعات برای نامزدی سالن اجتماعات برای تولد سالن اجتماعات برای مهمانی های خانوادگی سالن اجتماعات برای همایش و کنفرانس سالن اجتماعات برای آمفی تئاتر سالن اجتماعات برای سمینار سالن اجتماعات برای برگزاری نمایشگاه و گالری سالن اجتماعات برای گردهمایی سالن اجتماعات برای جشن های شرکت ها سالن اجتماعات برای تقدیر از کارمندان و کارکنان شرکت ها و دیگر بخش ها در قسمت بعدی از این مطلب به دیگر نکات مربوط به اجاره سالن اجتماعات نظیر ظرفیت سالن اجتماعات، انتخاب سالن اجتماعات مناسب با تعداد میهمانان، امکانات و هزینه های سالن های اجتماعات خواهیم پرداخت. این مطلب ادامه دارد...

خواندن...
اجاره سالن برای میهمانی چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

اجاره سالن برای میهمانی این روزها بسیار متداول شده است.  امروزه با توجه به فضای کوچکی که خانه های مدرن دارند بیشتر خانواده ها ترجیح می دهند میهمانی های خود را در سالن های اجتماعات برگزار کنند. در این مطلب بر آن شدیم تا در ارتباط با موضوع اجاره سالن برای میهمانی مطالبی را برای شما تدوین نماییم.   مزایای اجاره سالن برای میهمانی حتی اگر تنها سالن میهمانی خود را اجاره کرده باشید مزایایی که شامل حال شما می شود فضای مناسب و امکانات عالی برای برگزاری هرچه بهتر میهمانی شما است. اما بهتر از آن این است که شما به طور کامل تمامی ابعاد برگزاری مراسم خود را به یک شرکت تشریفات بسپارید. کارکنان یک سالن خیلی بهتر و با کیفیت بالاتری پذیرایی میهمانی ما را انجام خواهند داد، پس از میهمانی دیگر لزومی ندارد به شستن ظروف و تمیزکاری بپردازید. بیشتر بخوانید: ویژگی های سالن آموزشی مناسب شرکت های تشریفات تجربه برگزاری مراسم های متنوع و متعددی را دارند و از سیر تا پیاز مراسم شما را با برنامه ریزی و هماهنگی عالی مدیریت خواهند کرد. برای مثال وقتی برای جشن عروسی با یک شرکت تشریفاتی قرارداد می بندید، این شرکت با توجه به تمایلات و سلیقه شما ترتیب تمامی ملزومات مراسم عروسی را خواهد داد. خانواده ها در چنین شرایطی با آرامش تمام در مراسم شرکت خواهند کرد. شعار این شرکت ها معمولا این است که میهمان مراسم خود باشید.    نکاتی که باید در اجاره سالن برای میهمانی توجه کنید شما باید پیش از هرچیز تعداد دقیق میهمانان خود را در نظر داشته باشید. اجاره سالن برای میهمانی باید مطابق با نیاز های شما و میهمانانتان صورت گیرد. برای مثال اگر شما رسم و رسومی برای برگزاری مجلس عقد و عروسی در یک روز دارید باید به دنبال سالنی باشید که اتاق عقد داشته باشد. و یا اگر قصد دارید به میهمانان همایش خود نهار بدهید باید سالن همایش مد نظر شنا دارای سالن پذیرایی و رستوران باشد. در هنگام انتخاب سالن همایش باید به تمامی امکانات و شرایط سالن توجه کنید. برای مثال دسترسی سالن، فاصله آن تا میهمانان، ظرفیت پارکینگ، صندلی ها و مبلمان، چیدمان صحنه و فضا، سرویس بهداشتی و همه باید مناسب حال و شرایط شما باشد.

خواندن...
معرفی مواردی برای اجاره سالن همایش 100 نفره در تهران

اجاره سالن همایش 100 نفره برای برگزاری همایش ها و کنفرانس های کوچک امری ضروری است. در این مطلب ما قصد داریم برخی از این سالن همایش 100 نفره در شهر تهران را به شما معرفی کنیم. معرفی اماکنی برای اجاره سالن همایش 100 نفره در تهران اجاره سالن 100 نفره مرزداران پل آزمایش   محیط عالی برای دوره های نوروزی، فضای آرام برای کمپ های مطالعاتی با امکان تهیه و سرو ناهار و میان وعده با قیمت مناسب مجهز به ویدئو پروژکتور و تهویه مطبوع مناسب امکان ارایه لپ تاپ جهت ویدئو پرژکتور دارای اتاق مجزا جهت پذیرایی نزدیک ترین محل خارج از محدوده طرح ترافیک و طرح زوج و فرد به مرکز شهر     فضای پارکینگ مناسب شماره تماس :02188241680 بیشتر بخوانید: سالن کنفرانس مناسب چه ویژگی هایی دارد؟ سالن کنفرانس 100 نفره سعادت آباد   برای همایش های بزرگ و مهم با تشریفات کامل دارای همه امکانات تعریف شده در استانداردهای بین المللی برای افراد خاص اينترنت،ويدئو پروژکتور و پرده نمايش بزرگ دارای فضای پذیرایی با امکانات مدرن و پذیرایی مدرن و سنتی مجلل قیمت بر اساس چینش هفت روز هفته شماره تماس :09128926697   اجاره سالن سمینار 100 نفره محدوده‌ی مترو شهید بهشتی   مجتمع دارای امکانات برای پذیرایی و سرو نهار کلاس بزرگ ، مناسب دانشجوها و کارمندان نزدیک به پارکینگ مترو به جز روزهای پنج شنبه اینترنت و ویدئو پروژکتور و کافه، جهت پذیرایی شماره تماس :02188528937   سالن همایش ملل نمایشگاه بین المللی   مجتمع دارای امکانات کافی برای پذیرایی و سرو نهار پارکینگ و سالن غذاخوری و اینترنت سالن همایش و تئاتر بصورت تمام وقت 8 الی 20 امکانات صوت و تصویر عالی و ویدئو پروژکتور   سالن 100 نفره قیمت نیم روز 1.250 و تمام روز 2.250 هزار تومان برای امکانات بیشتر هماهنگ کنید شماره تماس : 74501000   اجاره سالن همایش کلینیک دیابت فردوسی   مجتمع دارای امکانات کافی برای پذیرایی و سرو غذا پارکینگ و سالن غذاخوری و لابی مجزا سالن همایش و تئاتر بصورت نیمه و تمام وقت 8 الی 20 امکانات صوت و تصویر عالی و ویدئو پروژکتور دارای ظرفیت ها حدود 110نفر قیمت اجاره سالن همایش برای امکانات بیشتر هماهنگ کنید شماره تماس : 09128982520:

خواندن...
نکته هایی در رابطه با با کلاس لباس پوشیدن (قسمت دوم)

با کلاس لباس پوشیدن تاثیر زیادی در زندگی ما خواهد داشت. ما در قسمت قبل در این رابطه به نکاتی اشاره کردیم . در این مطلب به ادامه نکته هایی در رابطه با با کلاس لباس پوشیدن می پردازیم. بیشتر بخوانید: لباس سخنران نشان دهنده شخصیت او است گفتیم که لباس های غیر رسمی وقتی لازم است در مکان رسمی حضور پیدا کنید نپوشید. بهتر است از لباس های رسمی استفاده کنید. یکی از اصلی ترین کارهایی که در جهت لباس پوشیدن شما باید انجام شود این است که در هر شرایطی متناسب با آن شرایط لباس بپوشید.  اصلا جالب به نظر نمی رسد فردی برای کوهنوردی کت و شلوار و کراوات به تن داشته باشد و یا شخصی که در جلسه رسمی با شلوارک ظاهر می شود. شاید جالب و متفاوت باشد اما اصلاً مناسب نیست. همچنین بهتر است در مورد عرف و رسوم از قبل اطلاع داشته باشید. شما می توانید این اطلاعات  را با پرس و جو از میزبان و یا دوستانتان به دست آورید. برای میهمانی ها آماده باشید برای حاضر شدن در یک مراسم مهم سعی کنید شب قبل خواب آرامی داشته باشید. اگر تا دیر وقت بیدار بمانید و غذاهای سنگین بخورید ظاهر شما به خوبی همیشه نخواهد بود. برای حاضر شدن و لباس شیک پوشیدن دوش بگیرید و صورتتان را بشویید.  اجازه ندهید آثار آرایش به جا مانده از شب قبل روی صورتتان بماند شما باید هر روز آماده یک روز جدید باشید. در برخورد حواستان باشد حتی اگر واقعا شبه سختی را گذرانده اید هرگز نگویید «خسته و خواب آلوده ام» صحبت کردن در مورد شرایط منفی اصلا شما را باکلاس نشان نمی دهد.  همواره لبخند بزنید و از هر شرایطی به صورت ظاهری ابراز رضایت کنید.  قبل از خارج شدن از خانه کاملا آماده باشید کارهایی مثل شانه زدن مو بستن دکمه ریمل زدن بستن بند کفش و غیره را در جاهای عمومی هرگز انجام ندهید. قبل از خروج از خانه تمامی کارهای خود را انجام دهید. در لباس پوشیدن زیر پوش ما هرگز نباید پیدا باشد . لباس و پوشش شما باید مناسب با ظاهری باشد که می خواهید از خود نشان دهید. زیاده روی نکنید  همیشه خوب است که زیبایی های خود را نشان بدهید اما جلوه گری بیش از اندازه تاثیر منفی در شخصیت شما خواهد داشت. مخصوصا اگر در هدف جایی که در آن هستید نگنجد.  در همه حال ژست خوبی داشته باشید  ممکن است ساده ترین لباسها را به تن کرده باشید و ظاهر ساده ای داشته باشید اما یک ژست خوب در تمامی شرایط شما را بسیار شیک تر نشان خواهد داد. همیشه کمرتان را صاف نگه دارید. نگاهتان به جلو باشد تا جایی که می شود شانه های خود را پایین نیندازید.  دست‌های خود را روی سینه به صورت ضربدری نگه ندارید . آنها را در کنار بدنتان نگه دارید . تا سینه شما فراخ تر به نظر برسد. وقتی سر خود را بالا نگه می دارید با کلاس تر به نظر می رسید. سعی کنید در نشستن هرگز قوز نکنید.  

خواندن...
نکته هایی در رابطه با با کلاس لباس پوشیدن (قسمت اول)

با کلاس لباس پوشیدن تاثیر زیادی در زندگی ما خواهد داشت. برخی از افراد فکر می کنند اگر فرد مغروری باشند با کلاس تر به نظر می رسد. اما آنها کاملاً در اشتباه هستند. کلاس ربطی به غرور ندارد. شما باید همیشه با افراد دیگر مودبانه برخورد داشته باشید و بدون هیچ ادعایی به آنها احترام بگذارید. بیشتر بخوانید: چگونه نگاه نافذ و اثرگذاری داشته باشیم؟  اعتماد به نفس داشته باشید و به شکلی لباس بپوشید که مورد علاقه شما باشد نباید به خاطر قضاوت دیگران لباس بپوشید. چرا که در این حالت شما خود را دوست نداشته و به خود اعتماد نخواهید داشت. فردی که در برخورد اعتماد به نفس نداشته باشد باکلاس و شیک به نظر نمی‌رسد.  لباس پوشیدن شما باعث می‌شود متناسب با آن برخورد داشته باشید. در این مطلب ما قصد داریم به با کلاس لباس پوشیدن بپردازیم. نکته هایی برای با کلاس لباس پوشیدن ظاهر در نگاه اول تأثیر بسیار زیادی  مخاطب خواهد داشت. می توان گفت که نیمی از باکلاس بودن ما به لباس هایی که می پوشیم و زیور آلاتی که مورد استفاده قرار می‌دهیم مربوط می شود. در عین حال ما باید به تناسب اندام خود اهمیت بدهیم تا بتوانیم با آزادی عمل بیشتری لباسهایمان را انتخاب کنیم.  در درجه اول باید بدانید که مهمترین اصل در با کلاس لباس پوشیدن این است که در لباس های خود راحت باشیم. اگر شما حتی گرانقیمت ترین لباس ها را به تن داشته باشید اما در آنها احساس راحتی نکنید شاید زیبا باشید اما هرگز با کلاس نخواهید بود. به همین خاطر لباس هایی را انتخاب کنید که در آنها راحت هستید.  همچنین جنس لباس در باکلاس بودن شما بسیار موثر است. بهترین کار این است که اگر هزینه پرداخت لباس های گران قیمت را ندارید آنها را در حراجی ها تهیه کنید. هرگز خودتان را درگیر مدلباس نکنید  اگر گاهی برای لذت لباس های مد روز را خریداری می‌کنیم اما اگر آن مدل ها مناسب اندام شما نیستند آنها شما را بی کلاس نشان خواهند داد. فردی که اصلا فکر نمی کند و تنها تابع مد روز است نباید اسیر بندگی مد باشید.  افرادی که بند هستند معمولا سطحی وسواسی و مسخره به نظر می‌رسند. لباس باید در هر شرایطی شخصیت شما را بالا ببرد. نباید هر فصل جدید برای شما شخصیت جدیدی خلق کند. برای مثال وقتی ۹۰ درصد از افراد جامعه پیراهن مدل خاصی به تن می کنند و شما نیز آن لباس را می پوشید ‌نوعی همرنگ جماعت شده اید. برای با کلاس لباس پوشیدن باید کمی هم هوشمندانه عمل کنید.  همیشه ظاهری آراسته و تمیز داشته باشید مهمترین اصل در با کلاس لباس پوشیدن در نظرگرفتن تمیزی و بهداشت است .شما باید هر روز دوش بگیرید و مخصوصا اگر برای اولین بار با فردی ملاقات دارید تازه و شاداب حاضر شوید.  شیک بودن و شیک لباس پوشیدن عمل پیچیده ای نیست اگر شما به آراستگی ظاهر خود اهمیت دهید لباس مناسب اندام تان را بپوشید از زیورآلات استفاده کنید نیمی از راه را طی کرده اید. ادامه دارد...

خواندن...
کنترل حجم صدا و تکنیک های فن بیان(قسمت دوم)

در مطلب قبلی به تکنیک های فن بیان پرداختیم در این مطلب نیز قصد داریم به ادامه این تکنیک ها برای سخنرانی بهتر شما اشاره کنیم.   تکنیک های فن بیان بیشتر بخوانید: راه رفتن در سخنرانی طرز صحیح ایستادن و راه رفتن در سخنرانی(قسمت دوم) رئیس جمهور شوید تمرین دیگر این است که در جایگاه های یک فرد با مقام بالا صحبت کنید. در تنهایی خود  فذ کنید که یک شخص رده بالا و یا رئیس‌جمهور هستید و در مورد مسئله می‌خواهید صحبت نمایید. کتاب داستان کودکانه برای کنترل سرعت و شمرده بیان کردن استفاده از کتاب‌های کودکانه بسیار مفید است.  در کتاب داستان های کودکانه صفحه آرایی، نوع متن تصاویر و غیره همگی باعث می شود تا شما شمرده تر صحبت کنید و حرف‌هایتان شفاف تر باشد . فایل صوتی بسازید می توانید قسمتی از یک کتاب را انتخاب کرده و آن را با صدای بلند بخوانید و صدای خود را ضبط کنید این پاراگراف های زیبا به صورت صوتی کمک بسیار زیادی به شما خواهد کرد تا فن بیان خود را تقویت نماید حتی می توان آنها را برای دوستانتان بفرستید و نشان دهید که به یادشان بوده اید. تنفس در سخنرانی و تاثیر آن در فن بیان تنفس نقش بسیار مهمی در طرز صحبت کردن یک فرد دارد. حتی وقتی به صورت معمولی در حال صحبت کردن باشید نوع تنفس کردن شما تاثیر زیادی در جذب شما خواهد داشت. بیشتر بخوانید: آشنایی با انواع روش های تبلیغات همایش  برای مثال در هنگام سخنرانی نوع تنفس شما می تواند نشان دهنده این باشد که شما بر روی متن خود زیاد مسلط نیستید و یا دچار استرس شده اید. اگر بتوانید درست نفس بکشید می‌توانید این موضوعات را از مخاطبین خود پنهان کنید.  استرس و فشار روانی باعث میشود نتوان نفس های عمیق کشید و نفس های ما با عمق کم و تعداد زیاد مشاهده خواهد شد. تمامی این موارد روش هایی هستند که با تمرین می توانید بر آن ها تسلط پیدا کنید. ما در مطالب قبلی وبسایت سالن گردی دیگر روش های فن بیان را برایتان شرح داده ایم.

خواندن...
کنترل حجم صدا و تکنیک های فن بیان(قسمت اول)

هرکس با شما در مورد کنترل حجم صدا در فن بیان صحبت کرده باشد حتما به شما گفته است که این موارد برای اجرای یک سخنرانی بی نقص بسیار مهم است. در این مطلب ما برای شما تمرینات ساده آورده ایم تا به وسیله آنها بتوانید بر روی  صدای خود و حجم آن در سخنرانی کنترل بیشتری داشته باشید. بیشتر بخوانید: سه راه اصلی برای داشتن فن بیان خوب  تنظیم حجم صدا و تن صدا در سخنرانی تکنیک پرتاب صدا یکی از ساده ترین تمرین هایی که برای تقویت این مهارت می توانید داشته باشید این است که در گوشه ای از اتاق بنشینید و تصور کنید فردی در گوشه دیگر نشسته است. سپس مطلبی را در نظر بگیرید و فرض کنید می ‌خواهید آن متن را برای آن در سخنرانی کنید هدف این است که صدای شما به آن فرد برسد به این تکنیک تکنیک پرتاب صدا می گویند. سرعت صدا  همچنین انتخاب سرعت مناسب برای ادای جملات نیز بسیار مهم است. برای اینکه سرعت مناسب خود را پیدا کنید بهتر است متنی را انتخاب کنید و آن متن را به صورت سخنرانی بیان کرده و صدای خود را ضبط نمایید. شما این کار را با سرعت آهسته سرعت متوسط و سرعت سریع تکرار کنید سپس فایل های صوتی را گوش دهید متوجه خواهید شد که چه سرعتی برای بیان شما مناسب تر است. این کار باعث می‌شود شنونده به راحتی متوجه صحبت های شما شود. تقلید از گوینده می توانید به صحبت های فردی که فکر می کنید از لحاظ قدرت بیان در سطح بالایی قرار دارد گوش دهید و صدای آن فرد را تقلید کنیم. حجم صدا، تن صدا، بلندی و سرعت را مطابق با او ادا کرده و صدای خود را ضبط کنید. سپس آن را گوش داده و به نقاط قوت و ضعف خود دقت نمایید. ایجاد تغییر در صدا برای اینکه سخنرانی شما جذاب تر شود بهتر است سرعت، تن صدا حجم  قسمت‌های مختلف متن سخنرانی شما تغییر پیدا کند. اما اینها همه با شرایط خاص موضوع باید انتخاب شود. تنها با تمرین می توانید به این تسلط برسید.

خواندن...
راه رفتن در سخنرانی طرز صحیح ایستادن و راه رفتن در سخنرانی(قسمت دوم)

راه رفتن در سخنرانی تاثیر زیادی بر روی بیان ما خواهد داشت. در قسمت قبلی به نکاتی در این ارتباط پرداختیم. به ادامه آن توجه کنید. بیشتر بخوانید: راه های جذاب بودن ؛آن چه هرگز نمی دانستید (قسمت دوم) طرز صحیح راه رفتن در سخنرانی با درست راه رفتن بر روی صحنه می توانید اعتماد به نفس و اطمینان خاطر خود را به حضار نشان دهید. در هنگام راه رفتن بهتر است سرکمی بالا باشد، سرشانه ها و سینه هرگز نباید افتاده باشد. گردن نیز نباید به جلو متمایل شود.  باید کمری صاف داشته باشیم و کمی سینه های خود را به جلو بدهیم. در  این هنگام گام‌های آرام و استوار برداریم.  برای تمرین کردن این موارد بهتر است در مقابل آینه ای به ایستیم و راه برویم در این حال می توانیم از خود فیلم بگیریم و آن فیلم را مرور کنیم. نقاط ضعف شما در فیلم به درستی قابل مشاهده است.  کدام طرف صفحه نمایش بمانیم؟  این سوالی است که در عین سادگی تاثیر بسیار زیادی در سخنرانی ما دارد اگر سمت صحیح صفحه نمایش پروژکتور قرار نگیریم ممکن است در هنگام نمایش اسلاید های ما در پرده مخاطبانمان دید شود و به سخنرانی ما دقت نکند. زبان فارسی از سمت راست به چپ است به همین خاطر سخنران باید در سمت راست پرده نمایش پرژکتور قرار بگیرد.  به این دلیل که مخاطب بهتر از اول سخنران را ببینند و بعد نوشته های اسلاید را بخواند اگر سخنران در سمت چپ پرده نمایش باشد مخاطب اول دست سخنران را میبیند بعد به آخر نوشته می رسد و گیج می شود. همین نکته خیلی ساده ممکن است در روند جلسه سخنرانی ما چه وارد کند.  در هنگام سخنرانی چه لباسی بپوشیم ؟ یکی از مهمترین موارد ظاهری نوع لباسی است که یک سخنران به تن دارد همانطور که در قسمت قبلی گفتیم مغز انسان ها در ۷ ثانیه اولین ملاقات فرد مقابل را قضاوت می کند این همان دلیل مهمی است که به ما گوشزد می کند باید به ظاهر و لباس های خود اهمیت بدهیم. لباس یک سخنران باید مناسب با محیط افراد و سبک سخنرانی آن انتخاب شود. باید حواسمان به رنگ های به کار رفته در لباس باشد نباید در پوشیدن لباس برای سخنرانی ریسک کنیم بهتر است لباسی را انتخاب کنیم که در آن راحت باشیم و مشکلی نداشته باشیم . بسیار دیده شده است که سخنرانان به دلیل اهمیتی که برای جلسه خود قائل هستند لباس های جدیدی را خریداری می‌کنند که قبلا آنها را اصلا  نپوشیدند و در روز سخنرانی در میان سخنرانی آن لباس ها برای آنها تنگ و یا ناراحت است. همین مورد تأثیر زیادی بر روی اعتماد به نفس راحتی و دلنشینی سخنرانی آنها خواهد داشت.  بنابراین اگر سخنرانی مهمی در پیش دارید و می خواهید لباس جدیدی را در آن سخنرانی بپوشید حداقل یک بار آن لباس را چند ساعت به تن کنید تا مطمئن شوید که لباس راحتی برای این کار است. راحتی و مناسب بودن لباس نیز نکته مهمی است که باعث می‌شود شما به راحتی روی صحنه راه بروید و سخنرانی خوبی داشته باشید.

خواندن...